VÍDEŇ. BUDAPEŠŤ. SVATBA.

Stále nemůžu zapomenout na tu radost, kterou jsem pocítila, když jsem zjistila, že se přítelův brácha Milan bude ženit. (A že jsem teda jako svědkova druhá polovička taky pozvaná.) Svatba se konala v Prešově, na východu Slovenska. Tak proč to rovnou nespojit s návštěvou Vídně a Budapešti? Řekli jsme si s Markem a vyrazili vstříc dobrodružství!

Vyrazili jsme ve čtvrtek brzy ráno. Jako správná organizátorka jsem již předem naplánovala, kde budeme parkovat, co všechno obhlídneme, kde se najíme a tak dále a tak dále. Neskutečně mě tohle plánování baví! Kde, jak, co a kdy. Nemohla bych jet na výlet „na blind“, byla bych pod neustálým stresem a strachovala se, že se určitě někde ztratíme. A jak to máte vy? Plánujete, nebo improvizujete?


Hofburg / Prátr / Hundertwasserhaus / já a Marek 

Večer jsme dorazili na sever Budapešti a přespali u známých. Ráno jsme pak vyrazili do víra velkoměsta a zase jsem zorganizovala náš výlet tam. Musím podotknout, že v každém městě jsme strávili tak čtyři pět hodin. Bohužel jsme toho více nestihli, byli jsme docela v presu. Každopádně jsme si oba výlety hrozně užili a rozhodně bych města navštívila ještě jednou.

TIP PRO VÁS: Vyhledávejte P+R parkoviště. Vyskytují se ve větších městech a za celý den zaplatíte přibližně 3–4 eura, což mi nepřijde vůbec špatné. Také jsme se chystali na free tour, kterou organizují dobrovolníci. Bohužel jsme prohlídku nestihli, ale pokud budete v Budapešti, tak si ji určitě vyhledejte.

muzeum / parlament / metro / náměstí Hrdinů / rozostřená Maru / Markétin ostrov

Z Maďarska jsme pak rovnou pokračovali až na Slovensko. Dorazili jsme do Zámutova, kde se odehrávala svatební hostina. Obřad a začátek ovšem byl v Prešově, kde shodou okolností bydlela i moje mamka. :) Svatba byla skvělá! Když se dva mladí lidé mají rádi takovým způsobem jako Milan a Zuzka, tak mají v životě vyhráno. Přeju jim do budoucna vše jen to nejlepší a doufám, že spolu prožijou jen ty nejšťastnější chvíle. (A co si budeme, svadba s déčkem mě dost vytáčela.)


A jak si zatím prázdniny užíváte Vy? Pracovně, výletově? A už jste navštívili jedno z měst?

22 comments:

 1. Ahoj :) mé prázdniny jsou zatím jen pracovní, ale příští týden už se začne i cestovat, na to se těším :)

  Little Dreamer

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj :) tak to je fajn, kam plánuješ vyrazit? :)

   Delete
 2. Vídeň, Budapešť ani Prešov jsem zatím nenavštívila. Ráda bych Vídeň stihla ještě letos, ale nevím nevím. :D Popravdě sice strašně ráda plánuju, ale většinou naše plány (=mé plány) nedodržujeme úplně do puntíku. Buď se nám někam nakonec nechce, nebo se nám chce jinam, nebo se někde zdržíme... Prostě většinou si naplánujeme, že vlak odjíždí v tolik a tolik hodin a kam pak půjdeme, až vystoupíme, a to je všechno. :D Na to, že naši první lipňáckou dovolenou jsem plánovala stylem, že jsem rozepisovala program téměř po hodinách, je to docela skok, já vím.. :D

  Měj se krásně a užívej srpen! ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem právě pak hrozně šťastná, když se nám podaří projít všechno, co jsme chtěli :) plány se taky samozřejmě při pochodu mění, ale jsem radši, když mám nějakou osnovu.
   Po hodinách? :D Ufff...
   Ty taky, krásné prázdniny! ♥

   Delete
 3. This place look so great to visit! All pictures are so beautiful ^^

  Would you like to support each other by follow GFC and G+?
  Let me know if you follow me and I will follow back asap!

  Xoxo,
  Erika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you!! :))

   Yeah, for sure. That would be great!

   Delete
 4. Mega fotky, super výlet a aj svadbu ste si museli užiť. ;) Ja tiež rada plánujem, spontánne akcie a hlavne výlety ma tak trochu desia. :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 5. Jednoducho nádherné fotky! obe tieto mestá milujem! :)
  xx Mon
  http://lifebymon.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Téda Maru, to muselo být úžasný!! :) Doufám, že se co nejdřív potkáme a ty mi budeš o všem vyprávět ❤️ Jinak musím se přiznat, že ač bys to do mě asi úplně neřekla, tak výletový organizátor rozhodně nejsem - miluju se jen tak toulat novým místem a čekat, co na mě kde vykoukne :DDD

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bylo! :)) no, já si myslím, že se v Praze budeme potkávat docela často. :D :P
   Nejsi?! A to jsem si naopak myslela že právě ty budeš mít všechno naplánované do posledního puntíku. :D

   Delete
 7. Úžasné fotky, do Vídně bych se chtěla jednou podívat, jinak já o prázdninách taky byla na svatbě sestry přítele, ale byla to spíš taková menší svatba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky:) určitě se jednou do Vídně podívej, stojí to za to :)

   Delete
 8. To musela být krásná svatba i výlet :) Já v té době byla v Itálii na dovolené.

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 9. Krásný fotky, moc moc moc. A já jsem přesně ten samý typ - musím mít většinu věcí naplánovaných. Nikdy se nedokážu spolehnout, že by to někdo naplánoval za mě, "nedejbože" nenaplánoval vůbec. :)

  Lucka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Co bychom pak na tom výletě dělaly, žejo? Snad ne improvizovaly :D

   Delete
 10. Jééé, tak takový výlet bych si nechala také líbit! :) Vůbec se nedivím, že jsi byla tak nadšená, to já bych také hned byla, muselo to být jako v pohádce a ještě takto příjemně spojené s dalšími výlety :).
  Já už jsem tedy ve Vídni jednou byla, vloni na Vánoční trhy, ale to šíleně mrzlo, takže jsme si jenom prošli ty trhy a pak jsme mazali domů, jaká nám byla zima. Ale naštěstí to máme kousek, takže máme v plánu se zase znovu jet podívat a Budapešť by se nám k tomu také líbila. Snad nám také vyjde takhle super počasí :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na nějaké vánoční trhy se chystám teď do Německa. Rozmýšlím se mezi Drážďany a Pasovem. :) Tak snad nebude taková zima. :D Držím palce! :)

   Delete
 11. Krásné fotky! Někdy bych se ráda podívala do Budapešti. Ve vídni v Prateru jsme byla, když mi bylo asi 5 let! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky moc! :) Budapešť je krásná, určitě v létě (nebo jindy) vyraž. :)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)