BYDLENÍ S FOTBALISTOU

Pomalu si připadám jako profesionální znalec fotbalistů. Proč také ne, napsala jsem o nich všehovšudy už celé dva články. První byl o tom, jak to s nimi je těžké, druhý pojednával o důvodech, proč s nimi vůbec chodit. A ten dnešní bude o tom, jaké to je, když s ním sdílíte jeden pokoj.
Nutno zpočátku podotknout, že každý fotbalista je jiný a že rozhodně mé rady nezaberou na každého jedince. Záleží na spoustě faktorech. V jaké lokaci (rozuměj klub) pobýval, jeho doba působení na zeleném trávníku, počet vsazených tiketů, jejich případně možná výhra... Rozhodně není snadné takového fotbalistu chovat. Natož s ním bydlet. Ale pokud se budete držet mé taktiky, spokojené by nakonec měly být obě strany. Berme to tedy jako takovou remízu.

1. Silná defenziva teritoria
Hned od prvního hvizdu musíte dát soupeřovi najevo, že co je vaše, to je vaše. Tečka. Jakékoli pronikání do obrany se trestá. Musí vědět, že tady nemá co pohledávat. Pokud si tedy bude dělat jakékoli nároky na vaši půlku postele, zakročte. Dávejte si ovšem pozor. Fotbalista je velmi citlivý tvor, rád přehrává. Obranný zákrok musí být důrazný, ale neměl by být potrestán kartou. Jemné tělíčko zadní částí těla by mělo stačit. Pozor na ruce!

2. Ukažte mu, kdo je kapitán
Sebelepší hráč potřebuje někdy pauzu, vystřídat. Ať už to je zraněné koleno, kocovina z předchozího večera nebo ulomený nehet. Jiné to není ani u kapitána. Že vám není dobře, bolí vás hlava či vás trápí únava? Zkuste vytáhnout kapitánskou pásku (velmi prosebný výraz), dejte řeč v kabině, ještě jednou prodiskutujte strategii. Pokud slíbíte, že mu při příští tutovce necháte gól a přihrajete (masáž, jeho oblíbené kuřecí řízky), to nádobí za vás milerád umyje. Je to přeci týmový hráč!

3. Nepořádek = pokuty
Je-li váš fotbalista nepořádník a nechává po sobě rozkopaný trávník, jednejte. Důrazně mu vysvětlete, že pokud chce dělat bordel, ať si ho dělá na domácím hřišti (u maminky doma). Nezapomeňte zmínit to, že o společné hřiště se nestará jenom předseda (vy), ale celý mančaft. A pokud chce mít fungující a prosperující tým, ať si špinavý dres a propocené štulpny (nádobí, oblečení, odpadky) uklízí. Jak chce asi skórovat na neupraveném hřišti?

4. Kdo půjde do zdi?
Pokaždé se musí přihlásit dobrovolník, který se obětuje za tým a půjde si stoupnout do zdi. Rukama si chrání veškeré důležité nástroje a doufá, že protivník přestřelí. Tento obětní beránek je dle mého velmi statečný, rozhodný, udatný muž. Většinou jsem to já. Zatnu zuby, zhluboka dýchám a... připravuju se na dvouhodinové fotbalové vysílání. Nutno podotknout, že to není vždy tak hrozné a protihráč o zeď ani pohledem, natož míčem nezavadí. (Chápej: fotbalový zápas v televizi si užiju.)

5. Plánujte důkladně!
V kabině nejde pouze o motivaci a nabuzení na utkání. Jde o strategii. O správné rozložení sil. Načasované střídání. A nejde pouze o jednu hru. Tady mluvíme o sezónách, rocích. Pokud chcete, aby vám to v týmu fungovalo tak, jak má, musíte u hry přemýšlet, ne se jenom zběsile honit za míčem. A tak to běží i v našem vztahu. Nejsme Bílý balet, abychom hráče neustále měnili. My spolu plánujeme dlouhou kariéru. Tak ať nám to kope!
post signature

20 comments:

 1. Moc hezké. V příští sezóně vám přeju titul.
  Fanoušek z Kubovky.

  ReplyDelete
 2. Tyjo Maru, tak tohle je naprosto super článek!! :DDD Jsi boží <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju. :D byl to takový spontánní nápad. :D :)

   Delete
 3. Hahahahahaha, jsem ráda, že jsem se vrátila v momentě, kdy vyšel tento článek a já si ho zrovna mohla přečíst. Pamatuju si na úplně první článek na toto téma, byl vtipný a moc mě bavil a ne jinak tomu bylo i tohoto článku :D. Díky za spoustu rad a tipů, myslím, že teorii teritoria asi brzo použiju, i když můj přítel není tedy fotbalista, ale bude to rozhodně potřeba mu ukázat, kdo má jakou část postele, ráda bych se už pořádně taky vyspala :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. To jsem ráda, že tě článek pobavil, já je také moc ráda píšu. :D Přítelovi už se to moc nelíbí. :D
   Oni jsou nakonec všichni chlapi stejní! :D

   Delete
 4. Maru, tohle je dokonalý článek! ♥ (Jak jinak, série "já a fotbalista" je prostě super!) Třeba mě ještě naučíš nějaké fotbalistické pojmy. :D (to slovo fotbalistické se mi nepodtrhlo, ono to fakt existuje? :D :D )

  Měj se nádherně! ^^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo a pozdrav Anežce jsem vyřídila a taky tě pozdravuje. :D

   Delete
  2. Fotbalistické od fotbalisty, fotbalové od fotbalu, tipla bych. Sama bych to ale nepoužila. :D :)
   Jsem ráda, že se série líbí, ještě toho mám vymyšleného hodně. :) Snad to vyjde!
   Děkuji! :D

   Delete
 5. Tak toto mne fakt pobavilo! :D dá se to docela dobře aplikovat i na florbalisty :D

  Little Dreamer

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ono to je aplikovat snad úplně na každého. :D

   Delete
 6. Ja a futbal? Ja sa v názvoch vôbec nevyznám ale rada futbal pozerám s dedkom. Každopádne prajem veľa úspechov a ako už je napísané, možno sa nejakým tým pojmom naučím aj ja :)

  Klaudia Duranova

  ReplyDelete
  Replies
  1. Třeba v budoucnu ano. Teda pokud budeš s nějakým fotbalistou v blízké době chodit, tak určitě :D

   Delete
 7. haha :D přítel byl fotbalista když jsme spolu začali a byl to masakr

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jojo, fotbalisti jsou taková speciální odrůda. :D

   Delete
 8. Jé, tak s těma pokutama to je trefný :D

  ReplyDelete
 9. Skvelýýýý článok! Môj priateľ je tiež futbalista, takže sa viem s týmito bodmi dosť stotožniť. :D

  ReplyDelete
 10. Thanks for posting this. Your blog is so interesting and very informative.Thanks sharing. Definitely a great piece of work Thanks for your work.
  hotmail login

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)