HELLO 2018!

Nedávno jsem zjistila, že můj příspěvek ze dne 3. 9. 2016 Proč ještě nejsem úspěšná blogerka je stále mezi čtyřmi nejlépe hodnocenými články na Blogr.cz. A já se ptám: Co dělám špatně, že mi stále nepřišla pozvánka do Hubu, či na nějakou blogerskou super-akci, kde se nafotí milion instagramových fotek a sní minimum sladkých zákusků? A také si odpovím: Nic. Nedělám vůbec nic. A tím to je.


Rok 2017 byla série vzrušujících a neobvyklých zážitků! 
(Přesně tuto větu jsem použila v článku, kde jsem vítala rok 2017)

Začneme třeba tím, že jsem přečetla pouze 16 knížek. Což, uznávám, není nikterak vzrušující, neobvyklé je to tedy rozhodně. V roce 2014 jich bylo kupříkladu 54. Někde se stala chyba. Chybou by mohla být maturita, příprava na vysokou školu a samotná vysoká škola. Pokud jsem se někdy v minulosti nazvala vyčerpanou osobou, netušila jsem, co to jakostní adjektivum znamená.

Teď už třeba vím, co znamená i to jakostní adjektivum.

Zvládla jsem maturitu. Přijímačky. První zápočet. První dětský tábor v pozici instruktorky. První ježdění po Praze. Semináře, přednášky. Začala jsem psát svou úplně první edici dopisů mezi Juliem Zeyerem a Elsou Gollerovou. Luštila jsem kurent...

Taky jsem zjistila, co to kurent vůbec je.

ATAKDÁLEATAKDÁLE

Co jsem ale zanedbávala, byl blog. Nebyly nápady, nebyl čas, postupem času nebyla ani chuť. Proto tu ale na Nový rok máme předsevzetí, která shrnou veškeré nedokonalosti minulého roku a člověk doufá, že bude lepším člověkem. Tak to také zkusím.

 • Budu zdravěji žít.
 • Budu se více věnovat škole, blogu a mé kreativní duši.
 • Najdu si brigádu, která mě bude bavit a rozvíjet mou osobnost.
 • Více času strávím povídáním s rodinou.
 • Méně seriálů.
A tím končím, nikdy jsem nebyla přehnaně ambiciózní. Bude mi stačit, když se budu snažit, nezapomínat na to, co jsem si slíbila a pokud budu šťastná, na ničem jiném nezáleží. A tak tu vítej, roku 2018, a prosím, buď dobrý. Ne-li lepší než tvůj předchozí parťák. Dík.

14 comments:

 1. Takových cizích slov, které jsem si musel Googlit... Dobře, jen dvě, ale stejnak ... Nás na gymplu učili češtinu česky, takže adjektiva u nás moc nefrčela (i když zrovna tohle slovo ještě dám) a na VŠ se strašně divili, že ty odborné výrazy neznáme. Nebo to možná bylo tím, že nám ve třeťáku řekli, že jsme dva roky pozadu ... No nic. Hodně štěstí se středními plánu na 2018.

  ReplyDelete
  Replies
  1. U nás taky ne, proto je to teď hrozně dobrodružné. Ztrácet se v hodinách a pak Googlit slova, co z ní... Jako nějaká nemoc. A nebo jako z Harryho Pottera. (Jedna učitelka má oblíbené slovo petrifikovaný.)
   Děkuju, zkusím alespoň většinu dodržet.

   Delete
 2. Držím ti palce, ať to všechno zvládneš. Knížek asi v rámci školy budeš číst víc než dost, takže určitě nebudeš úplně knižně zahálet. :) S tím zdravějším způsobem života je to předsevzetí na každý rok, ale vím, jak těžké je to dodržovat, ve shonu a stresu. :)

  Měj se krásně, hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji:) je pravda, že knížek do školy a všemožné studie čtu pořád, ale poněkud chybí v seznamech na goodreads :D

   Delete
 3. Držím palce nech to všetko vydržíš :)
  Vera

  ReplyDelete
 4. Jupííí, jak já se zase na ty tvoje články těšila!! ❤️ Krásný rok 2018, Maru! :)) (Vím, už jsem ti to říkala, ale přání není nikdy dost! :D)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fakt? :) tak to jsi hrozně zlatá!! :))
   TOBĚ TAKY, ANI! ❤️

   Delete
 5. Mně přijde 16 knížek jako super výkon. Já bych si jich přála číst taky mnohem víc, ale bohužel se školou a prací na to nemám už tolik času co dřív a nemám moc ráda, když si člověk přečte někde narychlo v metru pár stránek a pak to zas musí nechat ležet. A přitom některý knížky naprosto miluju!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně, na knížku je potřeba hlavně čas. :) Tak snad se v tomto roce více poštěstí. :)

   Delete
 6. Rozhodně bych se nebála říci, že za tak málo přečtených knížek může vysoká. Taky to tak mám.
  Přeji ti, aby si svá předsevzetí dodržela a krásný rok 2018! :)

  Little Dreamer

  ReplyDelete
  Replies
  1. Může za to vysoká, můžu za to i já. :) Jsem hrozně lenivý člověk. :D :)
   Tobě taky! :)

   Delete
 7. Přeji ať se ti všechny předsevzetí podaří splnit :)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)