MOJE ČESKÁ DOVOLENÁ

Nikdy jsem se pořádně nedostala k prozkoumávání krás naší zemičky. Vždycky jsem záviděla kamarádce, která s rodinou navštěvovala různé zámky, hrady nebo vyhlídky, zatímco já jsem si projížděla videa na YouTube. Proto jsem svou tour de Česká republika zahájila sama. Letos v srpnu. S Markem. A Nicolasem.
Spíše než dovolená bych svou tour nazvala výletováním. Kvůli slepicím, jež musel Marek každé ráno krmit a večer zavírat, jsme nikde nemohli zůstat přes noc. Tak jsme vyjížděli na výlety, večer se vraceli a s šálkem horké čokolády ulehali do postelí, kde jsme do minuty usnuli. První čtyři dny jsme kvůli vysokým teplotám strávili u vody, kde já se zabavila čtením a Marek plaváním. Poté jsme vyrazili do Plzně do ZOO, na vyhlídku Máj, do bývalého lomu Velká Amerika a pod Karlštejn, který jsme bohužel nestihli projít. (Příště to vyjde:))


Máj mě naprosto uchvátil. Dlouho jsme se ale nezdrželi, protože jsem srab a mám nemalé závratě. Být o trochu statečnější, uskutečnila bych dokonalý piknik na tomto nádherném místě. Takhle jsme cvakli pár fotek a razili do lomu.


Cestou do Amériky jsme na silnici potkali kačenky. Nemohla jsem je nechat jen tak projít, aniž by mi nezapózovaly před objektivem. Po photoshootu jsem je také nasměřovala více do trávy. A pak hurá přes velkou louži!


Poslední zastávka toho dne patřila Karlštejnu. Tam jsme ochutnali místní točenou zmrzlinu, najedli se u Elišky a pak smutně nastupovali do auta, protože čas je nemilosrdný. (A také trénink na Spartě, viď Marku.) V Praze jsem ulovila v Levných knihách tři poklady, které určitě poputují na Instagram, tak ho nezapomeňte sledovat.


Další zastávka byla v kině, kde jsme zhlédli nového Spider-Mana. Doporučuji všemi deseti, kdo neviděl. Zbytky dnů jsme intenzivně odpočívali a skládali puzzle. (Čti: Marek skládal, já četla.) 

Co vy a dovolená? Čechy, nebo exotika? 

post signature

18 comments:

 1. Jů, to jsou nádherné fotky. Máj vypadá strašně nádherně a lákavě, ale myslím, že bych tam Modrého nedostala. Sám by tam nešel a mě by nepustil. :D

  Jak víš, my výletujeme hlavně po Česku. Modrý má zadarmo jízdenky a obecně je to levnější a třeba na trase Praha-Ústí je toho strašně moc, takže můžeme podnikat jednodenní (půldenní) výlety a je to fajn. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky:) Určitě se tam jeďte mrknout, je to krásný! :) (A tak vysoko to taky není :D)

   Česko je krásný! :)

   Delete
 2. Po Česku je krásně, škoda jen, že vám slepice neumožnily delší výlet. :D No, ale ty fotky jsou nádherné!

  KattyLife
  Bali: den sedmý - Delfíni!

  ReplyDelete
 3. Když jsem byla malá, tak s rodiči jsme procestovali ČR křížem krážem, možná i proto mě to teď spíš táhne do ciziny :) Tohle léto už mám dvě "dovolený" v zahraničí za sebou a ještě dvě před sebou, nemůžu se dočkat :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. A já se nemůžu dočkat, až o tom zase něco napíšeš! :) Jsem zvědavá, kam se vydáš příště :)

   Delete
 4. Krásné výletování! :) Máme i v ČR krásně, taky ráda cestuju a výletím i tady. :) Je smutný, že někteří lidi vůbec neví, kde je třeba Píšek, ale mají prolítáno zahraničí. Já se snažím střídat oboje a poznat od každého něco. :)

  blog Days of Daysy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já si i díky tomuto výletování uvědomila, jak tady máme krásně! :)

   Delete
 5. České památky jsou strašně krásné a je škoda, že někteří o nich ani neví :/

  http://elisminarova.blogspot.cz

  ReplyDelete
 6. Krásne fotky! Ja to mám tak, že aj keď idem na dovolenku k moru, dovolenka na Slovensku je proste tá najlepšia :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 7. Panejo, o Máji jsem nikdy neslyšela a to jezdíme na rodinné dovolené po Česku ud mého narození! Ale už jen z fotek vidím, že to není nic pro mě, taky bych se bála :DDD.

  ReplyDelete
 8. Krásná místa a krásné fotky! Tento rok se chci zaměřit více na cestování po Česku :) Těším se, až místa z tvých fotek ukážu mému příteli, ještě je nikdy nenavštívil.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju! :) Česko je nádherné! :) třeba ho to naláká.

   Delete
 9. Já a dovolená? Všechno. :D Ráda poznávám Česko, ale ráda jezdím i do zahraničí ať už za přírodou, na památky, či vyvalit se k moři. :) Ta Amerika je krásná,musím tam taky. Už nad tím dlouho přemýšlím.

  Somethingbykate

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě se tam vydej! Já se takhle dlouho odhodlávám do Londýna! :)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)