Paříž 2017

Moc mě baví cestování. Pokud se tedy nejedná o šestnáctihodinovou cestu autobusem do Paříže. Na naší dvojsedačce platilo pravidlo: Buď spí jeden, nebo ten druhý. Dva se vyspat rozhodně nemohli. Ale dost stěžování, jdu Vám představit svůj dvoudenní francouzský výlet!
Někdy v zimě mi přišel od pana ředitele email, který mi nabízel dvoudenní zájezd do Paříže spojený s konferencí o lidských právech a demokracii. A to všechno jen za 50 euro. Tak jsme jeli. O konferenci raději nebudu psát nic, to bych se zbytečně rozčilovala - zklamala mě. Pojďme se raději podívat na druhý den...

Navštívili jsme úplně všechno, co jsme navštívit chtěli. Naplánovala jsem obejít Place de la Concorde, Eiffelovku, Champs-Élysées, Vítězný oblouk, Sacré Coeur, Louvre, Notre-Dame, Shakespeare and Company Bookstore a Bastillu. A to všechno v jeden den. Jeli jsme autobusem, zkusili jsme i jízdu metrem. Já jsem si koupila Jako zabít ptáčka v angličtině, hodila klíček od zámku do Seiny a konečně navštívila město zamilovaných... s tím mým milovaným. haha. A teď hurá na fotky!

P.S. Dopoledne a kousek odpoledne mrholilo a mlha se dala skoro krájet. Co si budeme, byla jsem lehce podrážděná. Ale pak! Se počasí naštěstí umoudřilo. :) 


Jeden náhodný objev - pomník princezny Diany, kam jsme si pověsili náš srdíčkový zámek.

Už jste někdy navštívili Paříž? Chystáte se?
post signature

CONVERSATION

16 komentářů:

 1. Tak to sú nádherné fotky! ♥ Paríž je nádherný, síce som tam nikdy nebola, no na mojom zozname cestovateľských snov, samozrejme, nechýba. Och, a chválim výber knižky - jedna z mojich najobľúbenejších, hoci som ju čítala len v slovenčine. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkujuuuu :) Už se na ni těším, sice se trochu bojím, že jsem si naložila docela těžké čtení, ale snad to zvládnu. :)

   Delete
 2. Škoda, že ta konference zklamala, ale ten celek snad za to stál. Fotky se vydařily a Eiffelovka v mlze je skvělá. A vy dva taky. 😍😇 jestli se někdy podívám do Paříže, tak jedině s Modrym, bez něj už prostě nejsem schopna vyrážet daleko a na dlouho. Jako třeba teď. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, děkuju, vyřídím. :D To já bych si cestu o samotě docela představit dokázala. :) Ale s Markem je víc srandy :D

   Delete
 3. Maruuu, ty fotky jsou kouzelné! <3 Museli jste si to vážně užít :))

  ReplyDelete
 4. Krásné fotky! :) Jednou jsem taky v Paříži byla a splnila si tím můj sen. Hned bych ale jela znovu, musím si to zas někdy naplánovat. :) Paříž je pro mě hrozně silná, při noční projížďce po Seině jsem měla slzy v očích, jak jsem byla šťastná, že tam jsem. :)

  blog Days of Daysy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju:) To věřím, my jsme bohužel noční Paříž nezažili, tak snad příště! :)

   Delete
 5. V Paríži som teda ešte nebola, ale určite je na mojom cestovateľskom wishliste :) Tvoje fotky sú nádherné, verím, že ste si to veľmi užili! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paříž nesmí chybět ani na jednom wishlistu. :)
   Děkuji moc! :)

   Delete
 6. Tá fotka s vrcholom eiffelovky je úplne top! aj ja som bola takto kedysi raz v Paríži len na jeden-dva dni tiež autobusom a tá cesta veru bola úplný zabijak :D Ale prežili sme a mesto nám to potom vynahradilo!
  LadyinBlack

  ReplyDelete
 7. Nádherné fotky. Ve Francii jsem byla jen, když jsem jela do Anglie. Ale toto léto do Paříže plánuji nějaký trip.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji :) tak pak určitě taky udělej článek, ráda si ho přečtu :)

   Delete
 8. v paríži som ešte nebola, ale je to jedno z vysnených miest, ktoré túžim navštíviť! :).

  KEJMY ♥.

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)