ŠŤASTNÁ

Ano, to jsem já. Šťastná. Také unavená, nevyspalá a věčně hladová. Zvládla jsem zkoušku dospělosti, vyzvedla si své poslední vysvědčení v životě a ocitla se poprvé v situaci, kdy nevím, co budu dělat v září. Ale všechno popořadě.

S holkami z divadelního spolku Spirála jsme v Krumlově odehrály premiéru naší hry ,,Můj tanec se světem". Jedná se o experimentální divadlo, kde se během půl hodiny představíme a shrneme i díky tancům svůj dosavadní život. Nikdo z nás nečekal, že bude mít představení takový úspěch! Skončily jsme druhé s doporučením na postup do národního kola. Poté nás čekaly další (a poslední) dva termíny, kdy jsme hru představily převážně rodině a učitelům. Co vám budu povídat, rozbrečely jsme skoro celý sál. Štěstím! (A jestli to není úspěch? :))


Z Krumlova se přesuneme do Vimperka. Do města, kde jsem strávila krásných osm let, které bych nikdy nevrátila zpátky. Tady jsem se učila kouřit, zažila svůj první koncert, našla lásku, kamarády a sama sebe. Celá éra gymplu, ať už to byly časy lepší nebo horší, je mou nedílnou součástí, kterou si po zbytek života ponesu s sebou. Seznámila jsem se s učiteli, kteří mě inspirovali, rozesmáli, naštvali nebo potěšili. Naučila jsem se, že nic není zadarmo. Že nejlepší kafe je to, na které jdete s kamarádkami. A pokud máte kolem sebe ty správné lidi, vše jde najednou lépe. S úsměvem.


Uteklo to až moc rychle. Vždyť jsem se sotva rozkoukala po škole a už ji musím opouštět! Ještě jednou bych si chtěla zavřít bačkory do skříňky, koupit si kafe v bufíku, smazat tabuli, protože jsem měla službu, odnést atlasy, nalepit žvýkačku pod lavici, projít školním dvorem... Ale pokud se jedny dveře zavřou, věřím, že se na někde otevřou druhé. Jenom musím najít správný klíč, nezakopnout o práh a vykročit správnou nohou. A kdo ví, co všechno mě za novými dveřmi čeká. Doufám ale, že to bude alespoň z poloviny tak úžasné, jako byly moje roky na gymplu!


post signature

24 comments:

 1. Tvoje fotografie sú proste úžasné! Je ťažké odísť z tohto blogu! :)
  Skvelý článok, opäť, ako vždy. :))

  SYDNEY SLEEK BLOG-KLIK

  ReplyDelete
 2. Teda Maru, ani nevíš, jak je divný, že už vás nepotkávám na chodbách!!! :D Ale věřím, že si vybereš i v budoucnu dobře a budeš šťastná :) A ještě jednou gratuluju k maturitě!!! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viď, ale já bych se tam nejraději hned vrátila!!! :D
   Díky moc!!! <3 <3

   Delete
 3. Já myslím, že sice opouštíš pěknou část svého života, ale otevírá se ti život nový. Nebo se otevře. Když to bude Praha, bude ten svět o to větší. Držím pěsti! :)

  ReplyDelete
 4. Gratuluji k maturitě! Určitě se něco najde, není kam spěchat, celý život máš před sebou :)

  http://elisminarova.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky! :)
   To zas jo, ale už se nějak nemůžu dočkat na další etapu. :)

   Delete
 5. Moc gratuluju. Mě včera na facebooku vyskočila vzpomínka z roku 2013., kdy jsem 24. 5. maturovala já a do teď jsem nezapomenula na ten neskutečný pocit úlevy a štěstí. Je super to mít za sebou. :)

  blog Days of Daysy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! :)
   Jako by ti ze srdce spadl jeden velký kámen! :D

   Delete
 6. Gratuluju k maturitě, také jsem v pondělí odmaturovala a máš pravdu, že ti hrozně rychle uteklo :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uteklo! Hned bych čas vrátila zpátky a všechno si to prožila ještě jednou! :)
   Gratuluji i tobě!! :)

   Delete
 7. To je krásně napsané... Držím palce, při otevírání dalších dveří!<3

  ReplyDelete
 8. Gratuluji úplně ke všemu. A moc ti to sluší, jsi vážně moc hezká. Hodně štěstí s tím, co chceš v budoucnu dělat, ať už je to cokoliv. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju úplně za všechno. :) štěstí budu potřebovat, hlavně teď v červnu to bude makačka. :)

   Delete
 9. Maruško, jsi moc šikovná, přeji Ti ještě jednou jen to nejlepší do další etapy a věřím, že o Tobě uslyším!!! :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc!! :) Určitě dám vědět, jakmile bude něco nového. :)

   Delete
 10. Velka gratulace :)

  CITC

  ReplyDelete
 11. Gratulujem ti k maturite! <3 Ja sama som si myslela že to nezvládnem, bolo to strašne psychicky náročné :D Ale už to máme za sebou, to je hlavné! :) Krásny článok a fotografie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju! :) Psychika to byla šílená! :D :D Děkuju moc :))

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)