CO SI DNES VEZMU NA SEBE


 Je známo, že my ženy nepatříme k pohlaví, které by vynikalo schopností rychlého rozhodování. Nad věcmi musíme zdlouhavě přemýšlet a zvláště oblíbené je přemítání, jaké skutečnosti by mohly teoreticky nastat, ať už jsou jakkoli nepravděpodobné. A když už to vypadá, že jsme si konečně ujasnily, co vlastně chceme, většinou přichází na řadu velmi zrádná otázka: ,,Jsi si jistá?“ A celý proces začne nanovo. 

Jiné to není ani před šatní skříní. Každá příležitost si žádá speciální oděv. Jdu do školy a čeká mě těžká zkouška? Sáhnu po svetříku s hlubokým výstřihem. První rande v restauraci? Obléct se elegantně a ne moc vyzývavě. Posezení s kamarádkami? Košile a černé kalhoty nejsou nikdy špatnou volbou. Takto by uvažovala žena-muž. 

Žena-žena se musí před zrcadlem ujišťovat, jestli výstřih není moc hluboký, jestli v šatech na rande nevypadá tlustě a zda před kamarádkami nebude vypadat jako šedá myš. Na řadu přichází fáze bezradnosti. Kousky oblečení se začnou obměňovat, házet na postel, proklínat, protože ta sukně mi ještě před půlrokem byla, a žena začne upadat v deprese. 

Tento žalostný okamžik končí tím, že se podíváme na hodinky a zjistíme, že už před deseti minutami bychom přišly pozdě. Na svou před chvílí nenáviděnou postavu hodíme první, co nám padne do ruky, a s odevzdaným výrazem, že lepší už to nebude, vyrazíme do ulic. 

Nikdy se proto ženy neptejte, proč na schůzky doráží pozdě. Ona za to nemůže. To už tak prostě je. 

Psáno jako odpočinkový článek v době sezení nad seminární prací. 
post signature

34 comments:

 1. Skvělý článek, všechno sedí. :D Tyhle problémy mě ale více potkávají, když je teplejší počasí. Jakmile je velká zima, jako letos, tak na sebe hodím co nejteplejší věci a jdu. :D
  Find joy in the ordinary

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, je pravda, že teď v zimě se také snažím být co nejvíce v teple. :) Takže svetr a tlustý pnožky. :D

   Delete
 2. Ano, naprosto souhlasím se Šárkou, když je zima, tak je to s oblékáním nejsnadnější, zato v létě je to vždycky děs...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ještě štěstí, že mám hrozně málo kraťasů. :D :)

   Delete
 3. Jéé, to je tak hezký článek, úplně jsem se při jeho čtení usmívala a celkem jsem se v něm našla :) ..jen ty výstřihy neřeším, respektive asi ani nic s výstřihem nemám, jsem docela plochá, tak by mi to moc nepomohlo :D

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od té doby, co jsem dostala jedna minus za prakticky NIC při fyzice, jsem fanouškem výstřihů. :D Hlavně v bezradných situacích. Vím, může to působit lehce... lehce, ale tak proč ne. :D :)

   Delete
 4. Hezký článek, v hodně věcech jsem se našla :D :)

  ReplyDelete
 5. Skvělý článek! Našla jsem se v něm. :)

  ReplyDelete
 6. Teda já když přečetla nadpis, tak jsem si říkala, že to bude něco na Evropu ve škole, kterou jsem dneska s vypětím všech sil taky odevzdala :D Jinak super článek jako vždy... <3

  ReplyDelete
 7. Na schůzky dorážím pozdě, protože si na autobusové zastávce čtu a zapomenu nastoupit do autobusu/metra. :D
  Jsem asi spíš žena-muž, i když často vycházím z domu s pocitem, že "vypadám hrozně, ale je to ještě na hranici snesitelnosti" :D.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To já si pak většinou čtu až v autobusu :D :)
   Ve škole jsem furt žena-muž (Až na ty výjimky se zkoušením no) :D

   Delete
 8. :D výborně napsáno. :) Prostě ženy.

  ReplyDelete
 9. Veľmi pekne napísané :D som však asi jedniná ženy ktorá takéto pocit yveľmi nezažíva :D áno rozmýšľam čo an seba aby to vyzeralo dobre atď ale už keď ej to na mne málokedy sa stane že by som to zase zvažovala :D
  Ivana xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky, jo, to se mi taky stává. To mám takové extra lenivé kdy, kdy už se mi nechce ani převlíkat. :D

   Delete
 10. Vážně mě to pobavilo, ale je to tak strašně pravdivé, že to snad ani není možné :D fakt se v tom úplně vidím, vystihla jsi to perfektně :)

  ReplyDelete
 11. Jelikož mám svoje ozkoušené kombinace a oblíbené kousky oblečení, postupuji spíše jako žena-muž (vlastně to sedí - kdysi mi v nějakém testu vyšlo, že uvažuji jako ukázkový muž). Neznamená to ale, že je mi jedno, co na sebe naházím. Zastávám názor, že cítit se dobře = vypadat dobře, a vlastně i naopak. A naprosto chápu, že výběr oblečení může být složitou operací. :D Výjimka potvrzuje pravidlo a i mně se to párkrát stalo.
  Hezký článek.
  Hodně štěstí se seminárkou, Maruško :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, snad dopadne dobře :)
   Ukázkový muž? To já bych byla zřejmě něco mezi tím. Na takovou typickou ženu se necítím, na muže si přijdu moc nepraktická. Máš super názor, někdy bych se ho chtěla taky 100% držet, zatím jsem pořád ten člověk, který se trápí tím, co si ostatní myslí.
   Děkuju :)

   Delete
 12. Jé, mít doma místo na štendr, hned si ho taky pořídím... sen.

  ReplyDelete
 13. Veru, pekne vystihnuté. My ženy to máme ťažké :)

  dazzlera.blogspot.sk

  ReplyDelete
 14. Ahoj, zdraví tvá dvoustá odběratelka. :D Máš moc pěkný blog, musím si tu počíst víc! :)

  Jinak oblékání je hrůza, zvlášť teď v zimě mám pocit, že vypadám blbě úplně ve všem. :D


  Days of Daysy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jéééé, ahoooj! :)

   Třeba čepice, můj největší problém. :D

   Delete
 15. Pěkně napsáno i s upozorněním na konci:-D je pravda, že ženy to mají ve všem těžší-včetně oblékání:-D


  Inka Lifestyle Blog

  ReplyDelete
 16. To je jak kdybych to psala já :D Teď aspoň vím že za to nemůžu, že to prostě my ženský takhle máme :)

  Lenny v Dánsku

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)