Můj maturitní ples

V životě je hodně věcí poprvé. Něco se však děje poprvé a naposledy. Výjimkou není ani maturitní ples. (Ve většině případech.)  Užila jsem si ho, povedl se nám a já na něj budu nadosmrti vzpomínat jen v dobrém. A pro vás jsem si přichystala pár fotek a postřehů z večera, který patřil pouze a jenom mně. 

Moje mamka rozhodla, že bychom mohli zkusit objednat šaty a oblek pro bráchu přes internet. Nebudu vám lhát, nikdo kromě mamky nadšený nebyl. Já jsem si objednala šaty poměrně jednoduché, v královsky modré barvě, se stříbrnými detaily. Přišly přesně takové, jako jsem si je představovala. Ségra na tom byla o trochu hůř. Co o trochu, domů jí přišly nehorázné záclony, ve kterých vypadala jako kříženec Fiony a Ramba. Brácha vypadal ve svém internetovém obleku famózně. Ségra nakonec šaty vrátila a s tátou jsme byli trochu šopovat v Německu. Nakonec si vybrala šaty jednoduchého střihu, do tmavě modré až takové zelené barvy. Ve třídě jsme posléze zjistili, že pět ze sedmi holek má šaty laděné do modra. Náhoda? Nemyslím si.

Téma plesu? Hvězdy ve Hvězdě. Hotel, ve kterém se celá událost uskutečnila, se jmenoval totiž Zlatá hvězda. Vesmírné téma jsme využili i v půlnočních novinách, stejně tak v maturitním videu. Vytvářeli jsme i planetky, které zdobily sál. Předtančení jsme překvapivě měli také hvězdné. V první části jsme tančili na Smetanovu Vltavu, pak jsme trochu zrychlili a Raketou na Mars od Věry Špinarové jsme předtančení ukončili a odstartovali zbytek včera.
Když jsem procházela uličkou k šerpování, tvářila jsem se prý dost nervózně. Nebudu vám lhát, nervózní jsem byla. Šaty jsem si musela držet dost šikovně na to, abych o ně nezakopla a zároveň schovala část lemu, kterou jsem si již stačila roztrhnout podpatkem. Když už jsme u těch bot, nohy mě bolely jako blázen! Už po předtančení jsem nemohla skoro chodit a má chodidla se uráčila uklidnit až příští odpoledne v Praze, kam jsem jela vrátit kostýmy z půlnočka. Když už jsme u něho...
... bylo famózní! Nastoupili jsme v kápích, které jsme využili i v maturitním videu. Když se pak ozval zvuk odbíjejících hodin, objevila se ABBA a kankánové tanečnice! A pan ředitel též v sukni, pro něhož to bylo do poslední chvíle překvapení. Nutno dodat, že zlatavé kostýmy nám ochotně ušila maminka spolužačky.

A teď už jen pár střípků z večera. :) 

Se sestřičkou.

Ségra s bráchou.

Se strejdou.

Babi s bráškou. A jeho internetový oblek.
A vyhrála jsem tanec s nejhezčím učitelem ze školy!

Co říct závěrem? Uteklo to až moc rychle. Než jsem se nadála, bylo po šerpování, mrkla jsem a už začínala barmanská show. Následně jsem se otočila kolem dokola a nastupovali jsme na půlnoční překvapení. Až bude video z plesu, určitě ho budu sdílet na facebookové stránce. Stejně tak některé fotky z fotokoutku. 
A nakonec trojčata pohromadě.
Tak zas někdy!
post signature

24 comments:

 1. To zní suprově! Jsem ráda, že jsi si to pořádně užila. :) Máte asi jako jedni z prvních letošních maturantů ples, že? Moc se mi líbí tvé šaty i účes. Mě teprve tohle všechno čeká příští rok, ale už se také docela těším.. Je to až za dlouho zatím. Ale to uteče. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem taky moc ráda. :) Jojo a brácha měl dokonce o dva týdny dříve. :)
   Snad si to také užiješ! :)

   Delete
 2. pekné fotky, určite ste si to užili na 100% :) všetci súrodenci vyzeráte ako z časopisu! ;) ja som na maturiťák nešla, lebo tieto akcie pokladám za zbytočné a neľutujem to :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jojo, byla to pecka. :) Z časáku? :O
   Já bych to úplně zbytečným nenazývala. :)

   Delete
 3. Z fotek jde vidět, že jste si to užili. :) My měli nedávno stužkovák a nebyla jsem na něm, vůbec toho nelituji. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Užili. :) Já určitě nelituji, že jsem šla. :)

   Delete
 4. Ty fotky jsou krásné, jsem moc ráda, že sis to užila :) strašně ti to sluší... tvůj brácha na poslední fotce "miluje ty cvoky" a já miluju tvého bráchu haha :DD

  ReplyDelete
 5. Musím říct, ze ty šaty jsou opravdu překrásné. Já bych se bála objednávat je z internetu, ale tyhle přišly v pořádku takže mas štěstí. A co se mi ještě líbí je tvůj účes. Miluju copanky a všelijaké zapleteniny :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Opravdu? Díky! :) Mně se taky hrozně líbil! :)

   Delete
 6. Páni, Maru, vypadá to nádherně! Šaty, atmosféra, musel to být krásný večer a jsem ráda, že sis ho užila. Moc ti to sluší i se stuhou i se všemi tanečníky a příbuznými. Taky bych se asi bála objednávat z internetu po svých zkušenostech s šaty do tanečních - normálně mám velikost 40/42, šaty jsem měla kvůli jistým partiím 46 :D. (Jakou já z toho tehdy měla depku. :D )

  Měj se krásně a držím palce u maturity, nějak se ti to blíží, viď? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byl to krásný večer! :)
   Děkuju moc. :) Já jinak oblečení přes internet normálně kupuju - trička a tak, ale ŠATY? Nekupuju ani v obchodě, natož na internetu. :D .)

   Blíží se to neskutečně rychle! :O

   Delete
 7. Krásne fotografie ♥ Musel to byť super večer ʕ•́ᴥ•̀ʔっ

  * How to be Parisian chic *

  ReplyDelete
 8. To je nádhera, nech už je takto za rok a ja mám svoj:) Bola si nádherná!:)

  Saja Frey blog

  ReplyDelete
 9. Jéé to je krásný! Moc ti to slušelo :) Já na svůj maturitní ples ráda vzpomínám, škoda, že to tak rychle uteklo :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! :)
   Uteklo to až neuvěřitelně rychle. :/

   Delete
 10. Jé, trojčata? To je super, vždycky jsem viděla trojčata jen jako mimina a ne dospělý lidi :D To tvůj blog musím začít sledovat :D Chudák slečna ve žlutém, moc se zbytkem neladí. Šaty ti moc sluší, ale teda účes je fakt pecka! Maturitní ples je zážitek, na který stále ráda vzpomínám, taky to velmi rychle uteklo :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak už jsi jedny viděla! :D
   Jééé, tak to musíš, to jinak nejde. :D Jsme říkali, že to bylo takové naše sluníčko. :D :)
   Děkuju! Byla to pecka! :)

   Delete
 11. Krásné! Moc ti to slušelo!! :) Také se těším na svůj ples :)) musí to být zážitek. Jinak pan ředitel vypadá opravdu vydešeně :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc! :)
   Jo, vyděšený byl. :D Když do poslední chvíle neměl tušení, že bude to půlnočka zakomponovaný i on :D

   Delete
 12. Moc ti to slušelo.)
  Já teda maturitní ples neměla, měli jsme jen "večírek", ale takhle pěkný fotky z něj teda nemáme:D
  A vůbec je super, jak to každej rok maturanti prožívaj. Hodně štěstí hlavně v květnu!!.)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju:)
   Šikovný pan fotograf byl. :D
   Budu potřebovat, díky! :))

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)