HOROSKOP MATURANTKY

Když už jednou ta maturantka jsem, rozhodla jsem se, že o tom taky něco sepíšu. Je sice pravda, že maturantkou můžu být ještě příští rok, ale pořád tajně doufám v to, že zkoušku dospělosti v květnu úspěšně složím. A když ne, zářijové listí maturitu jistí. Alespoň něčím se snažím uklidňovat, že.  
HOROSKOP NA ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 

Láska a přátelství 
Pokud jste po celou dobu byla ve třídě za šedou myš, maturitní ročník na tom nic nezmění. Snažte se ovšem zapadnout do kolektivu. Maturitní témata se totiž samostatně zpracovávají docela těžko, více hlav víc ví a rady, kam na nehty pro maturitní ples, se také hodí. 

Láska? Zapomeňte na romantické víkendy. Alespoň v druhé části roku. Budete ráda, když si čas najdete na spaní, jídlo a sprchu. Učit se budete hlavně v neděli, v sobotu totiž vyspáváte kocovinu, protože jste si v pátek uvědomila, že stále nic neumíte. 

Peníze a práce 
Přiznejte si to, jste studentka. O obědové pauze v obchodě koupíte položky maximálně do stovky, spolužákům stále kradete svačiny a peníze na benzín žebráte od rodičů. Když už v peněžence najdete větší obnos, znamená to, že ještě nebyl pátek, zrovna jste dostala kapesné nebo máte cizí peněženku. 

Práce bude naučit se učivo čtyř let za svaťák.   

Rodina a vztahy 
Rodina pro vás bude tento školní rok hrát velkou roli. Osvědčí se jako výborná psychická podpora. Ale zase nesmíte věřit všemu, co vám kdo nakuká. Maminka vám totiž říkala, že jste krásná, i když jste měla blbě střiženou ofinu, růžové manžestráky a vypadané zuby. Uchovat si kousek zdravého stresu nikdy neškodí. 

Snažte si najít tolerantní kamarády s klidnou povahou. Budete totiž, hlavně v jarních měsících, trochu schizofrenik. Když už si totiž jednou řeknete, že to máte tak nějak v podvědomí, za pět minut jste člověk, který o dané látce slyší poprvé v životě. Naopak se to nikdy nestane. 

Zdraví a kondice 
Nebudu vám mazat med kolem huby, potit se budete maximálně u zkoušek. Žádné běhání nebo, nejdebože, cvičení. Nácviky předtančení vám budou bohatě stačit jako fyzické vytížení. (Zkuste si hodinu hopsat na deseticentimetrových podpatcích, jo.) 
  
 Tak snad to zvládnu. 
post signature

21 comments:

 1. Pobavila jsi mě. :)
  Budu ti držet palce, určitě to zvládneš! Co sis vybrala za předměty? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Úkol splněn, Nermale. :)
   Státně čeština s angličtinou. Profilově němčina s češtinou. Trochu jsem to obešla. :D :)

   Delete
  2. Hej, to se mi líbí. :D Já bych taky chtěla maturovat státně ČJ + AJ a školně NJ a asi dějepis. Uvidíme, jak na tom za dva roky budu. :D

   Hodně štěstí ;)

   Delete
 2. Boží článek :D Když to tak čtu, ani mi nějak nevadí, že jsem zatím v tom krásném, poklidném třeťáku :DD

  ReplyDelete
 3. Hahahah :D jo, přesně tak to bylo :D a ted pri zkouskovem BUDE HUR :D
  drzim ti palce! Casu mas jeste dost, neboj! :D

  ReplyDelete
 4. Tak to pobavilo :D to je můj horoskop na příští rok :D

  ReplyDelete
 5. skvele napísané, ako vždy ;) máš obrovský talent a si v tom naozaj super :) mňa maturita tiež čaká tento rok, takže sa stotožňujem so všetkým!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 6. Skvělý článek, takhle dobře jsem se už dlouho nepobavila. Dost dobře si umím představit, že za dva roky budu na Tvém místě a mít úplně stejné problémy. Držím palce, píšeš výborné články, tudíž doufám, že maturitu zvládneš levou zadní. ;)

  ReplyDelete
 7. Pobavilo :D Tak držím palce k maturite, napokon si aj ty povieš, že to vôbec nebolo také zlé, no viem, že to vie byť stresujúce.
  Ak by si sa chcela trošku zasmiať no zároveň sa zamyslieť nad tým, akým spôsobom sa ti učí najlepšie, aké iné spôsoby existujú a ktorý je pre tebe efektívny, pozri sa sem:
  https://timkablogblog.wordpress.com/2016/05/15/efektivne-studium-sposoby-ucenia-sa/

  Pekný večer :)

  ReplyDelete
 8. Skvelý článok. Zasmiala som sa a dobre si zaspomínala. Viem, že sa ti to možno bude zdať neuveriteľné, ale ja by som si maturitný ročník hneď teraz zopakovala!

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  ReplyDelete
 9. Něco na tom bude. :D
  Za sebe ale musím říct, že jsem si poslední ročník moc užila. :) Záležitosti maturantů alespoň u nás byly i hezké, třeba pasování bažantů nebo mikulášování... :D A taky jsme měli akademii, kde jsem přednášela a zpívala se sborem. A jako třída jsme tak nějak drželi víc spolu, asi jsme si uvědomovali, že je to náš poslední rok než se rozdělíme... což bylo po šesti letech na gymplu opravdu divné. :(

  Tak ať se ti daří. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mikulášování? :D
   U nás se to právě děje po osmi letech. I když se docela teď hádáme ohledně maturáku. Protože samozřejmě ještě nemáme skoro nic hotové. Ale to se za ty dva týdny stihne. :D ^^

   Delete
 10. Když na to koukám zpětně tak mi maturita příjde jako nic, navíc to hrozně rychle uteklo ! Nejsem si jistá jestli bych se chtěla vrátit zpátky, ale s pár body musím souhlasit :D

  LENNY MALI i DANMARK

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teď mi také přijde, že to bylo jen ticho před bouří. :D

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)