New year, new start

Jak už to tak s rostoucí roční číslicí v kalendáři bývá, lidé si dávají předsevzetí. A protože jsem zcela průměrná, nevyčnívající holka, rozhodla jsem se, že bych si nějaké ty sny mohla taky napsat na papír. A popřípadě zkusit i uvěřit tomu, že se promění ve skutečnost.

1. Budu více číst
25 knížek. To je mé skóre za minulý rok. (Pamatuji si to, jako by to bylo včera.) Vzhledem k tomu, že dva roky zpátky to bylo přibližně dva a půl krát více, se musím zastydět. Měla jsem rok v Německu, spoustu času. Ale jsem jenom člověk, i když si to většina z vás možná nemyslí, tak jsem podlehla prokrastinaci. Ale víte co? S tím je teď konec! hahaha

2. Tyjo, třeba cvičení?
Nebudeme to zas přehánět. Nejsem spokojená, ale takovou vůli, abych se fakt hecla a dala se do zdravé stravy a každodenního pocení, prostě nemám. Ale s okamžitou platností omezuji sladké, které díky svému bouřícímu žlučníku stejně moc nemůžu, a dalších potravin, které prospívají mé vrstvě, která mě udržuje přes zimu v teple.

3. Sbohem sladkosti
Bude to těžké, bude to kruté, ale nebude to nemožné. A aby bylo jasno, neznamená to, že sladké vynechám úplně. Jen... zredukuji jeho množství.

4. Hlavně se z toho nezbláznit
A já si myslím, že lepší konec ani nemůže být. Žijeme jenom jednou, tak nač se cítit špatně? Proč mít výčitky? Pokud se tedy stane, že mi jeden večer přeskočí a sním tabulku čokolády na posezení, (A budu doufat, že nedostanu žlučníkovou koliku) tak s tím už nic neudělám. Měla jsem chuť na kakao, tak jsem si dala porci kakaa. A svět se točí dál.

Pochlubte se, jaká předsevzetí jste si dali vy?
post signature

23 comments:

 1. Maruško, tenhle nový vzhled blogu je boží! ♥ Já osobně si předsevzetí nedávám, ale s tvým posledním bodem naprosto souhlasím - život je hold moc krátkej na to, abychom všechno tak hrooozně moc řešili... ☺

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jééé, moc děkuji! :)
   Viď. A tím by se měli řídit úplně všichni. :)

   Delete
 2. Jojo cvičit chci taky, jídelníček už mám upravený a zvykla jsem si na něj, teď už jen ten pohyb :))
  http://prikrylovatereza.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. To páté bude pěknej challenge.

  A ke sladkostem: mám na to systém. Já jsem si nikdy nezvykl sladkosti kupovat a ani mi nikdo žádnou nedá. Takže když dostanu doma chuť na bonbon, mám prostě smůlu. A paní sousedku pokoušet nebudu,

  ReplyDelete
  Replies
  1. To páté se mi zdá právě s mou flegmatickou povahou dost v pohodě.
   Já si právě je zvykla kupovat skoro denně. Buď mám malo cukru v těle, nebo jsem prostě už jenom rozežraná. hmmm

   Delete
  2. To máš jako s komfortní zónou. Nejdřív uždíbneš táleček. To ti dodá odvahu, že to vlastně bylo jednoduché. Tak dáš řadu. No a když dáš řadu, co by to bylo za výkon, kdybys nedala tabulku ... ale slyšel jsem, že mozek žere hodně energie. Tak se u toho uč.

   Delete
 4. Máš pěknej vzhled, mimochodem.
  Jinak, omezit sladké je i moje předsevzetí. Teda, na blog jsem si to napsala jako "zhubnout pod 70 kilo", ale je mi tak nějak jasné, že když se nebudu tolik ládovat, půjde to samo, takového toho přirozeného pohybu mám dost.
  S knížkami držím palce. Já už teď spolupracuji jen výjimečně a taky se cítím volnější. No jo, holt nejsem žádný knižní bloger, ani moji čtenáři na ty recenze moc nejsou. :D

  Hodně štěstí do roku 2016 a hodně zdraví. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky! :)
   Pohybu já bych mohla mít klidně víc, ale jak už je autoškola úspěšně zvládnutá a doma auto, je to těžké. ^^
   To byl také jeden z faktorů. Recenze nebyly až tak oblíbené. :)
   Tobě taky! ♥

   Delete
 5. Tak hodně štěstí se předsevzetími :) Omezit sladkosti bych měla také a začít cvičit také :D Ale ty knížky mě tak čtou,miluji čtení,ale prostě není čas..
  Krásný Nový rok :)

  ROSEMDIARY

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tobě taky! :)
   Na knížky nikdy nebude dost času! :D :)

   Delete
 6. Máš super blog. :) Narazila jsem na něj docela náhodou, abych pravdu řekla, hledala jsem něco více o knize Nezlomný, na kterou jsi asi tak před stoletím dělala recenzi. Předsevzetí jsou fajn, což o to, horší to je s jejich plněním. Taky bych ráda přečetla více knížek, takže v tom to máme stejně. Sladkýmu se vyhýbám už tři roky a zvládám to docela obstojně, takže v tom ti držím palce. :) Přeju hodně štěstí s plněním všech tvých přání (respektive předsevzetí) a hodně štěstí i s blogem. (Ani nevíš, jak moc ti závidím to, že máš čtenáře. :D)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! :)
   Budu se snažit, tak i Tobě držím palce :)
   <3

   Delete
 7. Maruško, s veľkým oneskorením ti chcem popriať všetko dobré do nového roku, aby sa ti vyššie zmienené predsavzatia splnili :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! :) Tobě přeju také jen to nejlepší! :)

   Delete
 8. P.S. Tvoje recenzie zbožňujem, takže ich neprestaň písať :D

  ReplyDelete
 9. Tak doufám, že Ti to všechno výjde! :) Já jsem si žádné nedala, jen chci nechat vše špatné v tom roce minulém a v tomto začít s úsměvem a pozitivní náladou :).

  ReplyDelete
 10. Taky jsem si pár předsevzetí dala, tak uvidíme jak mi vydrží!:D
  FASSHION MIND

  ReplyDelete
 11. Také bych chtěla začít opět s cvičením a omezit sladká jídla z jídelníčku, ale když nejím sladké, jsem unavená a bez energie, takže si dávám alespoň něco málo co pár dnů. A co se týká čtení také chci číst, ale z důvodu, že za rok maturuji a potřebuji povinnou četbu.
  Tvůj blog se mi líbí, dávám ti odběr. :)

  lifestyle and beauty

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně ten samý problém mám já! :D :)
   Povinná četba je fajn. :)
   Díky moc! :)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)