Mít za přítele rockovou hvězdu?

Hudba mě odjakživa fascinovala. Nedokážu si představit den, kdy bych si neposlechla ani pětivteřinový úsek nějaké skladby. Zčásti proto mě upoutala již pátá kniha spisovatelky Katy Evans z její série Real. A ruku na srdce, každý už někdy chtěl chodit s muzikantem, že.

To, že se jedná o sérii, jsem se samozřejmě dozvěděla až po přečtení. Ale musím říct, že ději to nijak neubíralo na dramatičnosti. Je možné, že bych si nostalgicky zavzpomínala na předchozí čtyři knížky, když se v příběhu krátce mihnou dvě hlavní protagonistky Brooke a Melanie, ale tentokrát tu neměly žádnou vekou roli. Takže paráda, čtení jsem si mohla užívat i bez znalostí z předešlých děl.

Pandora
je dívka, která je opravdu obrazem svého jména. Krásná, tajemná a svůdná. Na druhou stranu i v ní se skrývají tajemství, která se postupem času pomalu dostávají na povrch, a my se tak dovídáme, proč kolem sebe postavila zeď, která jí brání jakkoli projevovat své city. A tentokrát si dovolím onu francouzskou frázi poupravit: ,,Za vším hledejte muže." Protože jen ten dokáže ženě ublížit nejvíce. Zvláště, když je do něho bezmezně zamilovaná.

Crack Bikiny je populární rocková kapela s fanoušky po celém světě. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že díla hudebních velikánů, jako Mozart a Bach, pozmění v rockovém duchu. Ze začátku jsem si horkotěžko dokázala představit, jak něco takového může fungovat, ale když jsem si poslechla pár písníček na youtube, změnila jsem názor. Ale proč o kapele vůbec mluvím? Její ikonou a zpěvákem je neodolatelný Mackenna. A ano, hádáte správně. Je to muž, který vypustil na svět veškeré zlo a nechal ve skříňce jen špetku naděje.


„Tu píseň už stáhnout nemůžu. Ale jestli bys chtěla napsat píseň o mně, pak k tomu můžeme vymyslet hudbu a zahrát to.“
„Neumím skládat písně. Jasný?“
„Půjdeme na to pomalu. Řekni, co si o mně myslíš, a já ti pomůžu.“
„Kretén. Prase. Lhář. Podvodník. Parchant.“

Naše dvě hlavní postavy se opět po X letech setkávají a jejich vášeň pro toho druhého sílí. Musím říct, že jsem si na hrdinku musela dlouho zvykat. Ze začátku mě iritovala její mluva, stejně tak chování vůči Mackennovi. Nedokázala jsem pochopit, proč si v jednotlivých situacích počíná akorát tak na facku, ale spisovatelka mě dokázala překvapit. Protože na konci knížky jsem tomu rozumněla. A jak jsem si neoblíbila hrdinku, druhá polovička mi to stokrát vynahradila. Mackenna byl typický namchrovaný frajer, který se dokázal chovat i jako naprostá citlivka. A to je kombinace, která všechny čtenářky dostane do varu. 

Autorky styl psaní mi neskutečně sedl. Knihu jsem měla přečtenou ani ne za dva dny, smála jsem se, vztekala a nestačila se divit. Je pravda, že za některé slovní obraty, které postavy vypustily z úst, by se styděl i profesionální zedník, ale jinak nemám knize co vytknout. Úplně šťastný happy end vás také nečeká, jak to tak u new adultek bývá, ale tím je kniha o to víc zajímavá.
Shrnuto a podtrženo, Ve víru rocku se může tvářit jako erotická slaďárna, kterých je na pultech knihkupectví mraky. Ale netradiční pojetí kapely, stejně tak tajemství hrdinky, které postupně odkrýváme, celému příběhu dodává kapku jedinečnosti. Asi zřejmě nebudete chtít po přečtení všem povyprávět, jak jste z děje nadšení, ale rozhodně na Pandoru a Mackennu jen tak nezapomenete.

Katy Evans: Ve víru rocku (V ringu #5)
Přeložila  Zuzana Ľalíková
Nakladatelství Baronet, Rok vydání 2015
post signature

Moc děkuji Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku, který si můžete zakoupit ZDE!

CONVERSATION

10 komentářů:

 1. Tyjo Maruško, já asi přestanu ty tvoje recenze číst - jak se mám pak s úsměvem pustit do povinný četby? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vždyť ty máš ještě času dost! :D Co pak teprve já? :D

   Delete
 2. Podľa mňa najlepší diel tejto série, aj keď prvý diel bol tiež úžasný. Ale Mackenna stál zato, jeho hlášky a aj jeho vystupovanie. Tiež som si knižku užila :)
  Pekná recenzia a krásne fotky!

  ReplyDelete
  Replies
  1. To já musím předešlé díly ještě dočíst! :)
   Děkuju moc! :)

   Delete
 3. Zajímavý tip na knihu. S rockovou hvězdou chtěla snad chodit opravdu každá.

  Marketatrpisovska.blogspot.cz//LIFESTYLE BOOK

  ReplyDelete
 4. konecne nejaka kniha aj pre mna! Vyzera fakt super!
  Pozyvam na povianocnu GA, kde najdes veci od Guess ci Dermacolu. Tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2015/12/povianocna-ga.html

  ReplyDelete
 5. Hmm, knihu som si nikdy veľmi nevšímala, pretože klasické NA nie je nič pre mňa, ale po tvojej recenzii musím uznať, že táto neznie zle.:D "Mackenna byl typický namchrovaný frajer, který se dokázal chovat i jako naprostá citlivka. A to je kombinace, která všechny čtenářky dostane do varu." - haha, teraz si pripadám trochu hlúpo, ale v niektorých prípadoch to naozaj zaberie.:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Není úplně nejhorší. Říkám, na NA to celkem jde. :D
   Měla jsem spíše napsat skoro všechny ^^

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)