Sunday Tips | Jak chránit své fotografie?

Znáte to. Chystáte nějakou novou sérii. Na začátku jste nabuzeni a opravdu pravidelně články přidáváte. Následně začnou omluvy a pak úplná absence. A pokud toto neznáte, obdivuji Vás a zřejmě jste opravdu motivovaní blogeři. Škoda, že to já o sobě říct nemůžu. Aneb Další SUNDAY TIPS článek je tu, tentokrát zaměřený na Vaše fotografie!


Vůbec jsem tento návod nechtěla dělat. (Trochu optimismu na začátek.) Důvod je prostý, on totiž už na nějakém blogu existoval. Jedná se o blog mé nejoblíbenější design-blogerky Silvi, ke které byste měli určitě zavítat, pokud hledáte design tutorialy, nebo i rady na blogování, či inspirativní články. Pokud by mi nepřišel od jedné blogerky mail, kde se mě ptala, jak jsem stvořila to vyskakovací okénko, které se zobrazí, když Vám někdo klikne pravým tlačítkem myši na obrázek, vůbec bych nepřišla na to, že už ho Silvi smazala. (Protože jsem si postup samozřejmě nepamatovala a šla nakouknout pro nápovědu k ní.) A jak jsem tedy to kouzelné okénko stvořila?

1. ZKOPÍRUJ NÁSLEDUJÍCÍ TEXT DO ŠABLONY

V kartě ŠABLONA klikneme klasicky na políčko UPRAVIT HTML. Poté si pomocí Ctrl + F vyhledáme následující text. (Pozor, nezapomeňte kliknout do textového pole html, protože jinak budete vyhledávat na stránce, nikoli v textu.)


Připomínám, že nesmíte mít nainstalovanou jinou šablonu než  tu základní od bloggeru. Jinak Vám to zřejmě nic nenajde. Pokud jste hledaný výraz našli, výborně! Teď stačí POD tento výraz zkopírovat následující text:Místo "XXX" pak stačí zadat vlastní zprávu, která se bude uživatelům zobrazovat, když pravým tlačítkem myši kliknou na Vaši fotografii a...

2. HOTOVO

Opravdu to není žádná věda. Jenom jsem Vám chtěla zase trochu pomoc, co se designu týče a oživit mou nedělní sérii. Pokud byste uvítali další tutorialy, dejte mi určitě vědět do komentářů!

No comments:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)