Česky nebo deutsch? Ne, my mluvíme Čojč!

Zdravím, drazí čtenáři!
Po neskutečně dlouhé době (myslím, že tento úvod jsem si nějak oblíbila) se hlásím s dalším článkem! Nebo spíše takovou informačkou, kde shrnu můj týden na projektu Čojč Magnet, který by se dal považovat za můj zatím nejlepší týden v roce 2015. Proč? To si pojďte přečíst:)

Co to vůbec Čojč Magnet je?
,,Čojč MAGNET je velký divadelní experiment, v rámci kterého se pět česko-německých divadelních projektů setká na scéně Plzně 2015. 10 uměleckých vedoucí spolu s 100 kreativními mladými lidmi vytvoří jedno společné představení. Každý z pětice projektů zpracovává různá témata dneška a přinese plné kufry divadelních scén, obrazů, písní nebo choreografií do Plzně, kde se spojí v jeden celek."

Jedná se o takové netradiční divadlo, z kterého si každý odnese svoje. Nemá to děj, nemá to hlavní postavy. Jde spíše o takovou vizuální projekci, která obsahuje prvky všech pěti skupin. Týmy se odlišovaly nějakým dílkem oblečení. My měli například mít na sobě něco žlutého. (Pro někoho lehký úkol, jenže já v celém svém šatníku nenašla jediný kousek.)Bierkultura
To byla moje skupina. Jako každý účastník, tak i já jsem doufala, že ten týden budeme ochutnávat různé druhy piv, k tomu jíst celý den řízky a někdy něco nacvičíme. Netušila jsem však, že první pivo za ten týden si dám až v Plzni a to ještě trochu natajňačku. Nic-mé-ně. Skupinu jsem měla výbornou. Opravdu jsme tvořili super partu, kde nikdo nebyl vyčleněný z kolektivu a bylo jedno, jestli umí česky nebo německy. Domluvit se šlo pořád! Maria, Nico, Polina, Vicky, Andrea, Franci, Toni, Severin, Sandra, Tomáš, Tomáš, Lukáš, Libor, Filip, Lída, Linda, Lída a já. Samozřejmě nesmím zapomenout na naše vedoucí, Karla a Marcuse, kteří nemohli být lepší. 

Celý projekt odstartoval v pátek, kde jsme se sešli ve Vilshofenu. Tam jsme zůstali až do neděle, kdy se pak všechny projekty sbalili a odjeli do Plzně, kde se celé divadlo dávalo kousek po kousku dohromady. I když se mi to nechce moc srovnávat, musím říct, že se mi v Bavorsku líbilo víc. Nebylo to jen tím, že jsem pouze s lidmi, s kterými jsem si vážně rozuměla, ale i jídlem. (To by bylo, kdyby Maru zase nemyslela na jídlo, že?) Zatímco jsme ve Vilshofenu dostávali porce jak pro dva, v Plzni by se to dalo přirovnat spíše předkrmu. (Ještě, že jsem měla s sebou mou spolužačku z Německa, která si zabalila dost čokolády.)

Jela bych znovu?
Rozhodně! Bohužel se vedení dohodlo, že už nikdy tak velký projekt dělat nebudou. Protože všechno plánovali již od listopadu, a toho stresu a starostí... Já je chápu. Já byla vyřízená, když u mě týden spal nejlepší kamarád. (A to jsem mu ani nevařila.) Ale přemýšlím nad tím, že se o prázdninách zúčastním projektu Adrenalin, který bude trvat dva týdny. Ještě si nejsem úplně jistá, zda budu mít volno, ale moc mě to láká. Protože poznávat nové lidi mě hrozně baví. Stejně tak divadlo. A když už umím němčinu a češtinu skoro stejně dobře, proč to někde nevyužít, že?

A pokud Vás mrzí, že jste Marušku neviděli v akci, zítra (23.04.) od 19:00 se jede live-stream vysílání, na které se můžete mrknout TADY.


Všechny obrázky z cojc.eu
Co vy a divadlo? A co vy a němčina?
post signature

No comments:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)