velcí kluci vousy nenosí, nebo jo?

Chci být vdaná za Bavettu!

Mafiáni, New York, poníci a spoustu situačního humoru v jedné knize. Zdá se jako šílená kombinace, z které by nikdo nedokázal vymyslet ani kratičkou povídku, natož námět na knihu, ne-li celou sérii. Na scénu přicházejí Bavettovi.


Joan Westová, zkráceně Jo, je bývalá policistka a především milující matka, které při jedné akci ušetřil život drogový dealer. Nikdy neví, kdy se objeví, co po ní bude žádat, jaká bude cena.
A pak je tu Robert. Mafián, drsný chlapík, jehož prací je likvidovat právě takové lidi, jako jsou drogoví dealeři. Nakonec přijde na řadu sám velký zloduch. A co požaduje? Smrt. Čí? Robertovu. Jinak? Jo svou dceru Amy už nikdy neuvidí.

Jo není žádná padavka. Pro svou dceru by udělala cokoli. Je to její hnací motor, který ji žene dopředu, dodává jí sílu. Má vše dobře promyšlené. Plán, jak se dostat k Robertovi, člověkovi, kterého má zabít, se zdá být dokonalý. Problémy začnou až se samotným mafiánem. Protože se do něj zamiluje. A tady začíná pořádná Itálie.


I přes to, že Jo je opravdu skvělá ženská, musím říct, že jsem si s ní moc nerozuměla. Nejraději jsem měla nejspíše Paige. Nedokážu přesně říct proč, zkrátka mi byla nejsympatičtější. Kdybych měla srovnat všechny díly, opravdu nedovedu posoudit, který díl se mi líbil nejvíce... Jde o to, že teď to nejsou tři příběhy, teď je to jeden celek, který Vás seznámí s jednou neobyčejnou mafiánskou rodinou, do které si přejete patřit. 

Co se týče druhé hlavní postavy, neměla jsem s ní sebemenší problém. Byl to jednoduše "Pan Dokonalý", který ví, jak přesně se má v dané situaci chovat. Možná to bylo s tou dokonalostí lehce přehnané, ale to k románům už holt patří. Protože jinak by nikdo po nějakém Robertovi ani nevzdychl. A to by byla nesmírná škoda.

Charakteristický styl psaní Katky Petrusové, jehož nejvýznamnějšími prvky jsou vtipy, které Vás nikdy neomrzí, napětí, které Vás donutí otáčet stránky bleskovou rychlostí, stejně tak čtivost, jenž Vás nenechá odložit knihu, aniž byste neotočili poslední list, mě nikdy nepřestane bavit. Na mou duši. 
,, A teď dělej hezkou mrtvolku, šéfe."
Pokud jste tedy doposud nečetli ani jednu knihu ze série Bavettovi, ba dokonce knihu z pera autorky, děláte velkou chybu. Obrovskou. Protože právě na podzim, kdy je počasí většinou takové zamračené,  se nějaké to teplé pousmání vždycky hodí. 

Kateřina Petrusová: Nepřítel mého nepřítele, Bavettovi
Nakladatelství Fragment, Rok 2013/2014
post signature

Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

CONVERSATION

4 komentářů:

  1. Jsem podle názvu přesně věděla, na co bude recenze! :)

    ReplyDelete
  2. Zdravím... Jak se jmenuje ten fešák jak ho tu máš? Já vím, že má představovat "Bobbyho" :D Ale? :)
    Děkuju ;)
    Jinak... Knížka byla skvělá... 1. a 2. díl sem četla minimálně 10x :3

    ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)