Sunday tips | jak na název příspěvku?

Krásnou neděli, drazí čtenáři!
Jelikož jsem si všimla, že SUNDAY TIPS se staly oblíbenými články tohoto mého malého, blogového vesmíru, přicházím s nimi znovu! Doufám, že jste nadšení, protože já jsem. Alespoň z toho, že jste vy. A teď konec dojemných úvodníčků, vrhneme se do práce.

Už jsme se zaměřili v předešlých dílech na Jump Link a na automatický podpis, tak dneska zabrouzdáme do odvětví příspěvků. Přemýšlela jsem, co bych Vám mohla z internetu a vlastních zkušeností poradit. A co by nebylo až tak primitivní, co zvládnete levou zadní. (Jenom bych Vám chtěla připomenout, že nejsem žádný designový odborník, jenom mě to baví, tak ty mé tipy berte opravdu jenom jako tipy.) A tak mě napadlo: Co začít úplně od začátku, tedy od shora? 

Jak změnit font, velikost a barvu, všichni víte. V kartě Šablona klikneme na Personalizovat. Poté se podíváme do Pokročilých a budeme se věnovat výběru Název příspěvku. Tam změníme jak velikost, tak font. Pokud byste si přáli pozměnit i barvu, musíte do výběru Odkazy, protože... Je to vlastně odkaz, že?

Pokud ovšem chcete větší úpravy, budeme muset zavítat do světa html. V kartě Šablona si tentokrát zvolíme Upravit html a tady začíná legrace. Vyhledáme pomocí tlačítek ctrl + F v textu následující kód. (Před kombinací tlačítek musíte kliknout do pole, abyste mohli vyhledávat v šabloně, ne na stránce, na které se právě vyskytujete.)


Nad něj přidáme náš základní stavební kámen: h3.post-title{ xxx } Místo křížků nahradí různé vlastnosti, které by náš příspěvěk měl mít. Důležité je, aby všechny tyto přívlastky zůstaly v rámečku. To je nejspíše to nejdůležitější. A teď se vrhneme na přehled vymoženin.


Pro zvětšení klikněte na obrázek
A tady nějaké informace k obrázku. Může se totiž zdát trochu chaotický.
 • Kód se píše jako první. Poté se upřesní. A zakončí se vždy středníkem.
 • Je úplně jedno, jak vlasntosti seřadíte, zkuste je ale mít co nejvíce přehledné, kdybyste chtěli cokoli předělávat.
A tady máte jako příklad můj upravený název příspěvku. Doufám, že Vám trochu ujasní všechny kódy a uspořádání. Opravdu se není čeho bát, všechno je jenom o zkoušení. To ani nechtějte vědět, jak dlouho já se u nějaké nové věci vztekám. :) 
Pokud máte nějaké otázky nebo připomínky, nebojte se mi dát vědět do komentářů. A ještě jednou připomínám, že nejsem žádný odborník, jenom zkouším nové věci, s kterými bych se s Vámi chtěla podělit. Krásný zbytek neděle! ♥︎
post signature

7 comments:

 1. Nejsi žádný designový odborník, ale tvoje designy jsou jedny z nejhezčích, které znáš. Takže to, že tě něco baví, znamená fakt hodně.
  Super, žes to nenapsala o den dřív, hledala jsem něco takového. :D Nevadí. I tak, pro příště nebudu muset prohledávat celý nekonečný internet, děkuju za pomoc. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :3 děkuju!
   ^^ nemáš vůbec zač. :)) (Promiň, ale Sunday Tips jsou Sunday Tips.) :P

   Delete
  2. Vůbec není za co. :)
   Já vím. A mě napadne, že na mým blogu není něco v pořádku, vždycky, když se to nejmíň hodí. :D

   Delete
 2. Ježišmárjá kam na tohleto chodíš? :D Máš vážně nádherný designy, taky jsem takové vždycky chtěla, ale...když teď vidí, co to stojí dřiny, tak radši zůstanu u svýho obrázku s nápisem. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. a já jsem to chtěla udělat jednoduchý... :( :P

   Delete
 3. Sice jsem studovala grafiku, ale musela jsem ten odstavec s html číst dvakrát, abych to nějak srozumitelně pochopila :D Ty seš dobrá, achjo, fakt dobrá! A opakuji : Jak to máš vždycky dokonale celé poladěné ten návod i s tím GIFem :3

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)