MARUŠKA V DEUTSCHLANDU | ÚVOD

Hélou! Všem přeji krásnou neděli, doufám, že ji máte méně hektickou než já. Balím a balím. Kufry, tašky, baťohy. Vytvářím novou sérii článků, které budou o všem možném a nemožném z mého německého dobrodružství, které startuje dnes a končí 31. května 2015! Mám obavy, strach, ale na druhou stranu jsem hrozně natěšená na nové lidi, prostředí a hlavně zážitky!

Ležím momentálně v posteli, kde chybí můj plyšáček, který už je sbalený v jedné z tašek. Je 12:55, ve tři hodiny bych měla vyjíždět, ale stále nejsem sbalená. Začala jsem balit včera večer s tím, že to budu mít za dvě hodinky hotové. Ale znáte zákon schválnosti, že? Rozbije se pračka a sušička. Když já potřebuju vyprat. Ano, vím, že jsem to prádlo mohla prát tři, dva dny předem, ale... Jsem hrozně líná osoba. 

Nějaké to info

Budu bydlet v rodině s jednou móc milou holkou z Budějovic. Říkejme jí Míša. Budeme spolu chodit i do třídy, takže jsem o něco klidnější, když vím, že na všechno nebudu sama. A ve dvou se to lépe táhne, že? A také se budu snažit dělat po celý rok srovnávací zkoušky na mou nynější českou školu, abych následně nepropadla a nematurovala v jednadvaceti. (A mí sourozenci by se mi zajista smáli, protože by už rok měli maturu v kapse. A to se nesmí stát!)

Chodím na Robert-Koch Gymnazium v Deggendorfu. Do Deggendorfu to mám z domova takových 110 km, což není tak hrozné, ale blízko to také není. A jestli se mi bude stýskat? Samozřejmě, že ano! I když všem říkám, že se mi stýskat rozhodně nebude, není to tak. Milovníci svých domácích mazlíčků mi dají rozhodně za pravdu, že i když nevidím Albertíka jeden den, už je mi šíleně smutno. A jak to zvládnu tři týdny? Tak to rozhodně netuším!

Měla bych být zvyklá být z domova na takovou dlouhou dobu, vždyť už jsem přeci lázeňský mazák, ale tentokrát je to jiné. Vrátím se domů jen na víkend s tím, že se budu učit na českou školu a půjdu ven s kamarády. Vyspím se ve své posteli a pak zase razím. Ale beru to jako nový začátek. Nová škola, nové město, nový lidi. Ale rozhodně ne nový blog, to se nestane. Tak nějak jsem si to tady oblíbila a nehodlám se toho vzdát. A taky i vy mi děláte hroznou radost! (Nevím, jak to souvisí s Německem, ale to je jedno.)


Určitě očekávejte reporty ze školy, z výletů a tak dále, ale také se budou natáčet videa, protože moje na rok nová mladší sestřička Míša má zrcadlovku a řekla, že se natáčet bude! Tudíž se můžete těšit! Ještě jsem Vám neprozradila, že v rodině, kde budu bydlet, jsou tři mladší kluci a já jsem si vždycky přála mít mladšího bráchu! Takže třikrát splněné přání!

Držte mi pěsti!
post signature
P.S. Už jsem úplně zapomněla, jaké to je, když píšu deníček. Nezlobte se na mě, kdyby mi to moc nešlo, vyšla jsem ze cviku.

No comments:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)