Sunday tips| jump link

Vítejte u dalšího dílu Sunday tips, tentokrát zaměřeného na Tipy pro blog. Měla jsem obrovskou radost z toho, že se Vám první článek líbil (zaměřila jsem se na knižní záložky), ale dnes bude zaostřeno na vzhled. Podíváme se na Jump link, neboli Skákací odkaz, kterým skryjeme zbytejk článku od úvodu. Jdeme na to.
Začneme tím úplně nejjednoduším. Kde jump link vůbec najdeme? Skrývá se v nenápadné liště v editoru článku. Když skončíte s úvodem, stačí na něj kliknout, a zobrazí se vám přerušovaná čára, kterou příspěvek oddělíte. To, co je pod ní, vidět už nebude, přísahám.


Jak změníme název a pozici jump linku?
Začneme názvem. Pokud Vás nudí obyčejné Další informace, není problém. V kartě Rozložení si otevřeme odkaz Příspěvky na blogu a přepíšeme si text na jakékoli jiné slovní spojení, které čtenáře navnadí na rozkliknutí. A teď pozice. V kartě Šablona rozklineme upravit HTML a najdeme pomocí Ctrl + F tento text: <b:if cond='data:post.hasJumpLink'>. Pokud jste ho našli, výborně! Označíme celou část, kterou máte vyhrazenou v obrázku a změníme ji na následující.

A pokud Vám to v šabloně nic nenašlo, vyhledejte následující text: <data:post.body/>, pod který vložíte text z obrázku: 

text ke zkopírování | <br/> můžete klidně vymazat, tvoří se při "odenterování"

Místo Read More si zadejte svůj vlastní text, který jste si předtím změnili. Teď stačí změnit část  >Read More</a><br/> na <p align="xxxx">Read More</p>.  Místo růžových křížků zadejte buď right (zarovnání vpravo), left (zarovnání vlevo) nebo center (zarovnání uprostřed). 
Jak použít místo textu obrázek?
Víte ještě, jak jsme se bavili o sekci Read More? Tedy, Váš text, který se Vám zobrazuje pod jump linkem? Tak přesně tu nahradíme tímto textem:


Přičemž se opět místo křížků doplní přímý odkaz na váš obrázek. Ten můžete nahrát na jakoukoli stránku, já používám http://tinypic.com/. Nezapomeňte, že odkaz musí končit buď na příponu .jpg nebo .png.
A jenom pro inspiraci, takto vypadá můj jump link v HTML. Nejde o žádnou vědu a pokud jsem vám dnešním článkem alespoň trochu pomohla, tak by mě to udělalo opravdu šťastnou.

post signature

No comments:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)