NEPTUNŮV ČI POSEIDONŮV SYN, ZKRÁTKA PERCY JE ZPĚT

Začínám se obávat toho, že si zakládám v knihovničce takový menší památník Ricka Riordana, protože jestli jeho knihy budou i nadále tak skvělé, jako tomu bylo doposud, zřejmě se z památníku zakrátko stane svatyně, a potom bude ze mě Riordanův fanatik. A to by bylo hodně zlé.

Stručně

(Recenze by mohla obsahovat spoilery!)
A jak první díl začal, tak začne i druhý. Po osmi měsících se setkáváme s Percym Jacksonem, jehož jméno se v Proroctví objevovalo dost často, protože byl dlouhou dobu k nenalezení. A i on, stejně jako Jason, hlavní hrdina předchozího dílu, si na nic nevzpomíná. A co ani Zeus nechtěl, ocitne se i on v táboře, do kterého nepatří. V Táboře Jupiter, v hlavním římském táboře, který Řeky nemá zrovna v lásce.
Bohyně Héra se snaží zachránit svět a riskuje přitom více jak pokerový hráč. Zamění dva hrdiny z dvou táborů, aby dala dohromady dvě naprosto odlišné skupiny, které při každým střetnutí vyvolají další šílený konflikt. Ale zatím se jí to daří. Percy musí spolu s Frankem a Hazel, kteří oba skrývají svá "malá" tajemství zachránit z Aljašky samotnou Smrt. Podaří se jim spolupracovat, nebo to skončí třetí světovou válkou?

Řím nebo Řecko?


Ať už máte radši jakékoli impérium, zaručuji Vám, že se v božstvu budete ze začátku lehce ztrácet. Protože ať je to Mars nebo Árés, Juno nebo Héra, Neptun nebo Poseidón, zkrátka nebudete vědět, kdo je kdo. Ale jak se knihou prokousáváte stále dál a dál, nebudete v tom mít následně žádné potíže, a stane se z vás odborník na božstva a mytologii. Protože, jak jsem psala už mnohokrát a mnohokrát, pan Riordan Vám výklad podá tak hravým způsobem, že si zapamtujete mnohem více věcí než ze školy. 

Epické bitvy na konci knih

Zaručí natěšenost na pokračování a vědění, jak všechno nakonec dopadne. Musím uznat, že Neptunův syn nepatřilo, co se čtivosti týče, mezi autorovy jedničky, ale to je jen můj názor. Výborný smysl pro humor, schopnost detailně, ale pokaždé jinak popisovat okolí, ale i postavy, to všechno má krom překvapení na každé stránce, autor schované v rukávě. A já nestačila zírat, jak moc Ricka obdivuji.

Postavy


Jak už jsem psala, vrátil se do příběhu moje nejoblíbenější postava Percy Jackson, který nám tentokrát neposkytne děj jeho očima, ale střídá se v roli vypravěče společně s Hazel a Frankem. Ať jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem se zbavit pocitu, že Percy je mnohem více propracovaný, než ostatní hrdinové, ač tentokrát nebyl v hlavní roli sám. A jestli mi to vadilo? Vůbec ne! Proč? Začínám ho mít čím dál, tím radši.

Ať už patříte mezi Riordanův fanklub nebo ne, nesmí Vám série Bohové Olympu za žádnou cenu utéct. Užijete si u ní spousty zábavy (viz smysl pro humor), dobrodružství a nějaké ty znalosti navíc se vždy hodí. Vysoká kvalita zaručena, stejně tak lehký návyk. A to přeci stojí za to risknout, že?

Rick Riordan: Bohové Olympu, Neptunův syn
Nakladatelství Fragment, Rok 2012/2014
Přeložila Dana Chodilová

post signature
Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladateltsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

CONVERSATION

0 komentářů:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)