V New Yorku s bodyguardem za zády


Když jsem před dávnou dobou recenzovala svou první přečtenou knížku od Katky Petrusové, s jistotou jsem věděla, že to určitě nebyla poslední kniha, kterou jsem od ní vzala do ruky. Její styl psaní mi neuvěřitelně sedl, stejně tak jsme si rozuměly ve smyslu pro humor. Nebylo tím pádem překvapením, že jsem se zaměřila na její mafiánskou sérii, Bavettovi.

Stručně

Emily je dcera senátora a k tomu nenapravitelná dobrodružka, která se jednoho dne usmyslí, že si udělá takový menší výlet do New Yorku. Samozřejmě, že tajný. Když se to senátor dozví, obtelefonuje snad všechny možné tajné služby, aby svou dceru našel v pokud možno co nejkratším časovém termínu. A stanoví jí ultimátum. Buď zůstane doma, nebo si může zůstat v NY, ale bude mít 24hodinového bodyguarda, který se od ní nehne ani na krok. Sami si můžete správně tipnout, že si Emily vybrala možnost číslo dvě.

A tak se Emily dostává do velkoměsta s chlapem jako hora za zády, s nekonečným limitem na kreditce a jedním cílem - zbavit se ochránce Henryho co nejdříve. On je na tom podobně. Nasadí masku tvrďase a bude doufat, že senátorovic holčička se bude za dvě hodiny balit domů s tím, že se strachem na něho nebude moci ani podívat. Jenže osud je nevypočitatelný, a tak události naberou trochu jinačí směr, než tomu bylo doposud plánováno. Všechno se zvrtne v momentě, kdy Emily na Vánoce dostane opravdu nečekaný a ne zrovna tradiční dárek...


Smích, romantika, napětí

Když jsem se pouštěla do čtení, uvědomila jsem si, že sem tam čtu narážky na jména, s kterými jsem se doposud nesetkala, a dělalo mi to v hlavě menší guláš. Záhada byla vyřešena, když jsem zjistila, že čtu již třetí díl série, což ode mě nebyl povedený tah, uznávám. Nebyla to ale velká potíž, protože nejde o pokračování, které bezpodmínečně vyžaduje číst první a druhý díl předem, a tak jsem si čtení mohla i tak naplno užít.

Jak už jsem psala, Katka píše parádně. Čtivost je na špičkové úrovni, protože, než jsem se nadala, byla jsem na konci, a litovala jsem toho, že mě nečeká dalších minimálně sto stránek plných dobrodružství a skvělého humoru. I když děj se dá docela dost dobře předpovídat, autorka romantiku v Americe okořenila ještě menší detektivkou, a tak, když to nejméně čekáme, nás něčím absolutně zaskočí, a my máme nutkání číst zase o něco rychleji. (Pokud je to ovšem možné, že?)

Jednu výtku bych ale měla. Zdá se mi, že konec je hrozně rychle "uťatý". Myslím tím, že jak všechno hezky plyne, konec je ten tam za několik málo okamžiků, což mě i docela mrzelo. Vůbec bych se nezlobila, kyby byl malinko více rozepsaný, ale není to tak velký problém, zkrátka jen taková drobnost.


Postavy

Máme možnost sledovat příběh z dvou různých pohledů - Henryho a Emily. Oba dva mi sedli a neměla jsem s nimi žádný problém. Možná jsem jednou nebo dvakrát měla na hrdinku chuť zařvat, ať se nechová jako hormony poblázněná puberťačka, ale k jejímu charakteru to patřilo a dělalo to z ní postavu ještě tím více reálnější. Možná u té reálnosti bylo potřeba zapracovat malinko na jejím protějšku, protože bych zkrátka a dobře na 100% poznala, že byl napsán ženskou rukou. Možná moc dokonalý, ale který knižní hrdina není..

Závěrem bych už jen chtěla říct, že pokud jste milovníkem vtipných hlášek, komický situací a nezleknete se hnedka (bývalých) mafiánů, nesmíte Bavettovy rozhodně vynechat. Pobavíte se, zavzdycháte nad úžasností, které se říká láska a konec v podobě originálního klišé vás jednoduše nadchne. A pokud už máte všechny knihy od Katky Petrusové přelouskané, můžete se těšit na další bombu v podobě Pekáče buchet!
Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.

CONVERSATION

0 komentářů:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)