První zelený knižní sraz v Plzni

Jo, jo, jo. Byla jsem na svém prvním knižní srazu a musím říct, že obavy a starosti, že tam absolutně nezapadnu, protože nejsem až tak velký knihomol, jako každý jiný, byly zbytečné. Byla sranda, byla filosofie, bylo jídlo. A myslím si, že toho posledního tam bylo asi nejvíce. Ne, že bych si stěžovala.

Jak to probíhalo?


Sraz se konal 14.7. v Plzni v Borském parku, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela. Vlastně jsem ani nebyla doposud v Plzni, jakožto pěšky a sama, takže jsem čekala bloudění a bloudění, ptaní se cizich lidí, což nepovažuji za svou nejlepší dovednost, ale ani jedno z toho se nekonalo. Moc.

Ze Strakonic jsem do vlaku nasedla s blogerkou Katie a hledali jsme slečnu v červeném tričku a čtečkou v ruce, z které se následně vyklubala Myanmar. Zjistila jsem, že jsem s Jíťou jezdila do té samé léčebny (pohybové) a že se tam seznámila se svou kamarádkou, s kterou doteď řídí blog. Měly jsme tedy téma na hodinovou cestu jasnou a drbaly tamější sestry, personál všeobecně, co se tam od jejího posledního pobytu změnilo, a jestli náhodou nemáme nějakého společného přítele...


V Plzni, po úspěšném nalezení velké černé sochy, jsem se seznámila s již zmiňovanou eM a s naší průvodkyní, která nás měla bezpečně a bez velkých ztrát na životě dopravit do parku, s Kristýnou. Když jsem zahlédla další muffiny v náručí holek, skoro jsem se zlekla, že budu jediná, která muffiny mít nebude. Nakonec se na piknikové dece objevilo asi jenom pět druhů, ale i tak jsem si připadala jako v Havraspáru. Jenom kakao chybělo.

A poté jsme se úspěšně přesunuly až do parku, kde jsme téměř okamžitě zpozorovaly velkou skupinku mladých slečen, ke ketrým jsme si to nejistým a ostýchavým krokem razily. (Tedy alespoň já.) A zkusím vám sepsat veškeré osazenstvo blogerek:

eM + Myanmar /Book lords/                                           Bastera /Knihy nekoušou/
Rachel /Rachel Roo/                                                      Yanny /Yanny zpovědníček/
♥Nancy /Wisdom of Books/                                              Kačí /laurdes.cz/
Lenka /Favour at Books/                                               Katie /Kočičí košík/
Issie /Book Musings/


Bylo nás více, ale ne každý měl blog. A jestli k nám zavítal i nějaký chlapec? Vskutku ano! Ale za boha si nemůžu vzpomenout na jméno, tak jestli si někdo vzpomene, tak ať mi to připomene do komentáře, prosím.

A nudili jsme se?

Tak to ani omylem. Kačí měla skvěle připravený program, který začínal představovacím kolečkem, což já osobně vážně nemám ráda, protože nevím, co mám o sobě, jakožto nezajímavé osobě vyprávět, ale něco jsem dala dohromady. Třeba mou velikost chodidla. Jo, geniální, já vím.

Dále na nás čekala hra se jmény na čele. Neminulo to ani mě a nakonec jsem skončila jako spisovatel, alkoholik Peter van Houten. Moje parťačka do dvojice byla Bastera a skončila o něco méně slavně, Buclatá dáma. Rejpaly jsme do sebe ohledně svých nedostatků a byla to sranda. Dalšími postavami byl Dobby, Afrodita, Finnick, Hermiona... a spousta dalších.


Nejoblíběnějším tématem srazu byl Harry Potter. U hry, která se jmenovala Co by se stalo, kdyby... (Nebo nějak tak podobně.) jsme se dohodli na tom, že bychom mohli napsat pokračování a zaslat ho paní Rowlingové s tím, že máme opravdu talent. Jak by se vám například líbila ropucha Umbridgeová s kostí ve vlasech a s pitbullem jako hlídačem? Nebo Harrieta místo Harryho? Či Brumbál na pozici ministra kouzel? Nebo například Hermiona hloupá? Nebylo by to úžasné?

Nakonec jsem musela s Katie odejít trochu dřív, protože bychom se neměly jak dostat ze Strakonice domů, ale bylo to úžasné! Odnesla jsem si s sebou spoustu zážitků, ani jednu fotku a to nejdůležitější, knížku. /Tak padne náš svět/ Hlavně mi udělalo neskutečnou radost, že někdo znal můj blog a pravidelně ho sleduje už celé čtyři měsíce, což pořád nedokážu tak dobře pochopit, ale nehorázně mě to potěšilo. (❤) Děkuju moc!

No comments:

Post a Comment

Děkuji za každý komentář! :)