V pasti | Když je čas vaším nepřítelem

Jsem naprostý milovník cestování. Cestovala bych kdykoli, kamkoli a jakýmkoli dopravním prostředkem. Zkusme se ale trochu zasnít a představit si, jaké by to bylo, kdybychom dokázali cestovat časem. Udělat chybu ve škole, skočit pět minut zpátky a chybu si opět opravit. Docela hezká představa, že? Menší problém nastává, kdy svým cestováním ničíte celý svět...

Jackson Meyer není obyčejný kluk, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když se jednoho dne připlete do přestřelky, kde byla zraněna jeho přítelkyně Holly, vrací se zpátky do minulosti, aby chybu napravil. Tam zjišťuje, že život v jiné časové linii, kterou skokem do minulosti vytvořil, se zdá být lepším, jaký doposud žil. Zůstává tedy ve světě B, kde napravuje chyby, kterých se kdy dopustil a zjišťuje, že jsou i jiní agenti, než FBI, CIA... Jsou to agenti Bouře, organizace, která se zabývá skokany, jako je on a jdou mu po stopě...

Jackson je zpátky v časové linii, ze které skočil do minulosti, stal se agentem Bouře a bojuje proti "enečům", což jsou nepřátelé času, kteří přicházejí z budoucnosti, aby zmařili plány úspěšným lidem a upravovali si události tak, jak se jim to hodí. Když se Jackson vrací do New Yorku, kde nechal Holly bez jakýchkoli vzpomínek na něj, nepřátelé  na něj a celou organizaci začnou útočit ze všech stran. Podaří se jim zachránit každého, nebo někdo přijde o život? A pustí se Jackson zase do cestování časem, aby zachránil toho, na kom mu záleží nejvíce?Když jsem v recenzi na první díl psala, že jsem byla místy značně zmatená, musím říct, že u této knihy jsem byla značně zmatená neustále. Postav jako by pořád přibývalo, stejně tak názvů organizací, tajných setkání, experimentů a událostí v minulosti. Zdálo se mi, ža autorka má v skocích pořádný zmatek. Krkolomným způsobem mi bylo vysvětleno, že se každým skokem vytvoří nová časová linie, pak se najednou opět zruší, ale nakonec existují přeci jenom dvě? 

Jediným plusem, který jsem v prvním díle postrádala a tady jsem ho konečně našla, byla akce. Poprvé jsem si stěžovala, že jsem nečekala, že bude romantika hravě válcovat akci, a než sci-fi mi to spíše přišlo jako dívčí román. U V pasti to rozhodně nehrozí. Kniha se i lépe četla, děj mi proklouzával mezi prsty a nechala jsem příběhem strhnout. 


Jelikož jsem Bouři četla už hodně dávno, nepamatovala jsem si některé důležité informace, které mi následně chyběli k dokonalému pochopení celého děje. Později však autorka vše lépe vysvětlí, ale občas jsem byla na vážkách, zda vše chápu tak, jak mám.

Nesnáším "cliffhangery", opravdu ne. A autorka se v nich opravdu vyžívá. První díl skončil tak nepředvídatelně, ale druhý skončil velkým šokem! Jelikož je série Rozděleni časem trilogie, určitě nevynechám poslední díl. Doufám, že se autorka zlepší v popisování skoků a text nebude tak chaotický, jako tomu bylo doposud. Protože si myslím, že nápad a styl, jakým píše, je opravdu dobrý.

Knihu doporučuji všem milovníkům cestování časem, fanouškům napínavých akcí a scén, kdy napětím zapomenete dýchat. Druhý díl, jenž se podle mého od prvního dílu velice zlepšil, určitě stojí za přečtení.

Za poskytnutní recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Baví mě knihy, kde se cestuje časem, jen skoro ve všech, řekla bych, že i ve filmech, je to celkem zmatené. :D :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo, trochu jo. :D :) Ale stejně to mohlo být přehlednější..:/ :D

   Delete
 2. Já zase knihy, kde se cestuje v čase, moc nečtu právě kvůli té zmatenosti. :D Tak nevím nevím, jestli se mám do knihy pustit. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Když nemáš přečtený první díl, tak bych se do toho ani nepouštěla. :D :)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)