Temná akademie: Ztracení

Když jsem psala recenze na předešlé tři díly Temné akademie, vždy mě něco očarovalo.  Neustále jsem dychtila po dalším díle, protože tato série se mi zdála opravdu povedená. Po přečtení závěrečného dílu nemám slov.  Tenokrát ale z negativního důvodu.

Akademie se stěhuje a spolu s ní samozřejmě i studenti. Přesouváme se do krásné Keni, kde by si studenti měli odpočinout po rušném a problémovém Instanbulu. Cassie se nemůže vyrovnat s tím, že jí Ranjit utekl přímo před nosem a je rozhodnutá ho najít za jakoukoli cenu. Její spolubydlící Isabella truchlí ze smrti svého přítele, kterého paradoxně zabil Cassiin přítel. Zdá se, že to nejhorší má akademie za sebou, ale opak je pravdou. Cassie se opět vrhá po hlavně do nebezpečných situací, ale tentokrát se jí nepodaří zachránit každého...
Autorka?
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.

Zdroj životopisu: http://xtrance.info/new/?mainpage=aut&subpage=detail&id=1150

Ihned, jak jsem začala číst, připadaly mi všechny postavy moc přecitlivělé. Neustále si opakovaly, že musí zachránit toho a toho, že nemůžou zapomenout na toho a toho, a že už nesnesou pohled na toho a toho. Zpočátku jsem si myslela, že třeba moc dramatizuji, ale bylo to snad ještě horší.

Hlavní hrdinka mi tentokrát lezla ohromně na nervy. V hlavě neměla nic jiného, než svého přítele, pořád opakovala, že ho musí najít, že bez něj nedokáže žít. Oproti předchozím dílům jsem také zpozorovala méně akce a napětí. Vše se neslo v ukňourané a zamilované náladě, až jsem si pomalu říkala, že by to stejně tak mohl být román pro dívky.Celý obsah knihy by se dal shrnout do deseti stránek, protože se zásadních zvratů bylo minimálně a hlavní tématem se staly splašené hormony hlavní postavy, která zničehonic získávala superschopnosti a zvítězila kdykoli, kdekoli a nad každým. Vážně jsem zmatená. Jakoby tento díl napsal někdo úplně jiný! Nevím, co si myslet, nevím, jak mám hodnotit.

Je pravda, že bych našla scény, které se podobaly předchozímu stylu psaní autorky, ale spočítala bych je na prstě jedné ruky. Jakoby šlo o vynucený, závěrečný díl celé série. Napínavé scény nebyly pořádně dotáhnuté, přeskakovalo se od jedoho k druhému, nebylo to dotáhnuté do konce. Ale opravdu se mi líbil nápad, že je akademie pořád na jiném místě. Pokaždé má příběh jinou atmosféru a byla to příjemná změna.

Poněkud vynucený závěr série Temná akademie mě zklamal. Čekala jsem konec se vším všudy, ale dostalo se mi přehnaně moc kliošidních scén, přecitlivělých hrdinů a obrovského nepochopení. Musím říct, že mě série bavila. Považuji ji za dobrou, ale poslední díl jí podle mého nesmírně uškodil, kvalitně. Pokud sérii však máte rozečtenou, rozhodně si přetete i poslední díl. Možná, že se Vám bude líbit, já jsem z něho nadšená nebyla.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment. 


CONVERSATION

10 komentářů:

 1. To je docela podpásovka, po několika super dílech zmršit konec...:(( Přecitlivělost celkově nemusím, v knihách ani v životě...

  ReplyDelete
  Replies
  1. To docela jo, opravdu to nechápu...:/

   Delete
 2. Líbí se mi, když někdo ohodnotí knihu i negativně a ne jen pozitivně, protože si myslí, že negativní názory lidi nebudou chtít číst. :)
  Knihy jsem nečetla, ale podle toho, co píšeš, ani nepřečtu. Přesně takovéhle typy nemusím. :D :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo, to se mi moc nestává, že píšu negativní recenzi. :)

   Delete
 3. Séria ma spočiatku veľmi bavila avšak zdá sa mi, že každým dielom kvalita upadala... Veľmi ma mrzí, že na Slovensku sme sa ešte prekladu nedočkali.. bohvie či sa aj dočkáme :/ :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to zkus klidně v češtině, jestli ti to nedělá problém, překlad je docela zdařilý, ale... naštvala mě, Gabča. -_-

   Delete
 4. Po několika recenzích na první tři díly jsem se docela těšila až si knihy přečtu, teď mám ale nutkání sérii z 'to-read' seznamu vyškrtat, protože nemám zrovna v lásce, když závěrečný díl sérii kazí a zároveň nemám ráda, když je něco nedokončené. Každopádně pěkná recenze a neskutečně nádherný design♥!:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě to stojí za přečtení, ale... :) kdyby nebylo posledního dílu! -_-
   Děkuju moc! <3

   Delete
 5. Popravde som ani nevedela, že už u vás vyšiel 4 diel a sériu som nečítala, no zvažovala som to... Je škoda, že ťa takto sklamala na konci.:/ A super vzhľad blogu.^^

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)