Návrat zpátky do arény

Kdo by neznal známou sérii Hunger Games, že? Z dvanácti krajů se vyberou dva splátci v rozmezí od 12 do 18 let, kteří jsou vysláni do arény, kde bojují na život a na smrt. Katniss, která zvítězila v 74. ročníku Hladových her spolu s Peetou, s kterým hrála před Kapitolem roli dvou milenců, se vrací domů. Nechá je ale prezident Snow na pokoji, nebo  Katniss zaplatí za drzost, kdy hrstkou bobulí narušila celý systém a zesměšnila celý Kapitol?

Splátkyně z dvanáctého kraje. Katniss Everdeenová, vítězkyně posledního ročníku Hladových her, se vrací domů. V aréně tvořila spolu s Peetou tým, který měl naději na přežití. Nakonec se pravidla přeci jen změnila a vítěz mohl být jen jeden. Katniss se ale tak lehce nevzdává a dává Kapitolu na výběr- buď budou vítězové dva a nebo žádný...

Autor?
Suzanne Collinsová je americká spisovatelka, autorka bestsellerových sérií Underworld Chronicles (doslovně Podzemní kroniky) a Hunger Games (Hladové hry). Vystudovala obor dramatického psaní na New York University, kde získala titul M.F.A. V současnosti žije v Connecticutu se svým manželem, dvěma dětmi a třemi koťaty
http://cs.wikipedia.org/wiki/Suzanne_Collinsov%C3%A1

Děj se pomalu rozbíhá a kdo čekal, že kniha bude akcemi přetékat hned ze začátku, musel být lehce zklamaný, protože tak do dvou třetin knížky se neodehraje nic tak závažného, kdy valíte oči na stránku a nechápete, co se děje. Samozřejmě, že překvapení je tu více jak dost, ale opravdová akce na vás čeká opět v aréně, která byla opravdu fantasticky vymyšlená. 

Katniss jsem si od minulého dílu opravdu oblíbila. Už to nebyla hystericky řvoucí dívka, i když takové momenty by se zde také našly, ale od předešlé knihy jsem zaznamenala určité vyspění. Velkou roli zahrály zajisté hry, kterých se zúčastnila, protože se v knížce objevuje více hrdinčiných vzpomínek, úvah a vy s ní začnete soucítit, začnete si ji pouštět k tělu.

 Autorka píše v první osobě z Katnissina pohledu. Musím upřímně říct, že mě její styl psaní uchvátil. Detaily, akce, gradace. Všechno naprosto bravurní. Co se také ubíhání děje týče, jakmile byli splátci v aréně, četla jsem a četla a četla a nic mě nedokázalo zastavit. Řítila jsem se ke konci takovou rychlostí, že jsem se sama divila tomu, jak to, že už jsem dočetla poslední větu? Vždyť to před nedávnem teprve začalo!? Zkrátka a dobře, bravurní čtivost.

Další kapitolou jsou překvapení. Čtete, čtete a najednou BUM! Stane se něco, v co absolutně ani nevěříte, že se stát může, ale je to tady. Plány Kapitolu jsou dost nepředvídatelné a vy jenom koulíte oči, jak se všechno zamotává do sebe. Přemýšlíte spolu s hrdinkou, jak přechytračit prezidenta, obdivujete každičký krok, kterým se posouvám blíž a blíž k vítězství....

Vražedná pomsta je výborné pokračování vynikajícího prvního dílu: Arény smrti. Říká se, že druhé díly v trilogiích bývají nejslabší, musím nesouhlasit. Druhý díl byl stejně dech beroucí jako jednička a musím říct, že i když jsem ji tuto knihu četla podruhé, bylo to stejně vzrušující, jako když jsem ji četla poprvé. Nemohu tedy jinak a dávám celý počet hvězdiček.
5/5
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Suzanne Collins: Hunger Games: Vražedná pomsta
Nakladatelství Fragment; Rok vydání - 2010

CONVERSATION

17 komentářů:

 1. Áno súhlasím. Teda s tým že väčšinou druhé diely so nudné a už to nie je to čo bolo pri jednotke. Ale Suzanne nás prekvapila a dala pekne do kolien .3

  ReplyDelete
 2. A mě se právě docela líbilo, že ten záčatek je spíš takový psychologický než děj! Každopádně dvojka mi přišla asi nejlepší :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neříkám, že to bylo špatné, ale ta atmosféra v té aréně je bezkonkurenční. :)

   Delete
 3. Dobrá recenze a to já nesnáším recenze knih, které jsme už četla (a ani nemám ráda recenze knih, co jsme nečetla, protože mám strach ze spoilerů :D) Já mám dvojku asi taky nejraději, protože trojka mi zničila život pár věcmi které v ní byly. A já musim říct, že miluju Peetu a kdyby byla kniha napsaná z jeho pohledu, to by bylo teprve čtení! :D

  ReplyDelete
 4. Já jsem předevčírem dočetla Arénu smrti (asi na blogu bude recenze) a teď jsem se pustila do čtení 2 a moc se mi to líbí a tobě se recenze moc povedla :) Já tyhle knížky čtu děsně rychle i mamka mi říká že jsem blázen, ale je to tak chytlavý a tak úžasný se to ani pomaleji číst nedá ;)

  ReplyDelete
 5. Já nevím, mně to dvojka prostě přišla nejslabší. Neříkám, že špatná, ve srovnání s ostatními díly se mi líbila nejméně.:-)

  ReplyDelete
 6. Hunger games je jedna z mála serii, kde mi všechny díly přišly vyrovnané. V každém bylo něco, co mě drželo při čtení a o žádném bych nedokázala říct, že byl zbytečný nebo samoúčelný...:)

  Jinak pěkná recenze :)

  ReplyDelete
 7. Říkala jsem si, že je zvláštní, že píšeš recenzi až teď, vždyť už jsi to dočetla dávno. No, na konci jsem se to dozvěděla. :D
  Mám dojem, že je mnohem lepší dělat recenze, až když tu knížku čteš třeba podruhé, sice nemůžeš úplně psát o všech překvapeních, ale aspoň se na to nedíváš tak ztřeštěně, nejsi toho plná a dokážeš o tom mluvit trochu střízlivěji. :D
  Napsala jsi to nádherně! :)

  ReplyDelete
 8. Kniha sa mi páčila a prekvapilo ma, aké to malo grády :D Trojka sa mi páčila ešte viac :)

  ReplyDelete
 9. :o až takhle úžasná ta knížka je? :o achjo, musím už někam zajít. -__ -

  ReplyDelete
 10. Druhý díl je můj nej nej nej z celé série! Strašně se mi líbila aréna a akce, při které mi tuhla krev v žilách a byla jsem v křeči, co se stane příště. :D Super recenze! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. A zapomněla jsi na Finnicka! :3 :)
   Děkuju moc!

   Delete
 11. Jak to tak vidím, tak tohle vypadá taky zajímavě. Já si vždycky myslela, že je to o úplně nečem jiném xD.

  ReplyDelete
 12. Hunger games absolutně zbožňuji, ta myšlenka, ale hlavně ty kostými ve filmu jsou naprosto fabulous !! Knížky jsem si chtěla mockrát přečíst, ale mám strach, že budu potom zklamaná z filmů, které jsem už viděla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Samozřejmě, že je kniha o mnoho lepší jako film, takže je pravděpodobné, že z filmu už po přečtení nebudeš tak odvázaná. :) ale v případě HG si myslím, že filmaři provedli výbornou práci:)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)