Marvin a Zmrzlina? Dokonalá dvojka

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...Ano, i já jsem se dokopala k tomu, abych si přečetla knížku, kterou recenzovali snad úplně všichni. Kromě mě, of course. Z recenzí jsem čekala něco velkého. Velkého v tom smyslu, že tato kniha bude opravdu dobrá, že bude také velmi čtivá, zábavná, oddychová, zkrátka parádní. A hele, ona opravdu byla...

Možná byste uvítali změnu, kdy budu kritizovat od začátku až do konce, zklamu vás. Kritizovat rozhodně nebudu, protože není co. Začínala jsem dívčími romány. Přečetla jsem snad všechno od Lenky Lanczové, poté jsem si oblíbila i Věru Řeháčkovou a ze zahraničí to byla Jacqueline Wilsonová. Četla jsem a četla, a tak nějak pořád doufala, že i já najdu svého prince na bílém koni.

Nejdříve bych asi měla zmínit, že jsem si knížku zamilovala hned od začátku. Proč? Důvod je prostý. Dokonale jsem se viděla v kreativní ředitelce Markétě. Jakmile poprvé promluvila, zamyslela se, zbožňovala jsem ji. Také jsem uvítala změnu, kdy hlavní hrdinka není hormony poblázněná puberťačka, jejíž největší problém je ten, že neví, jestli jí kabelka ladí s boty.

Další plus byl humor. Miluji ironii a sarkasmus a v této knížce o něj nebyla žádná nouze, to opravdu ne. Líbil se mi jak Marvinův humor, stejně tak Katčiny trefné poznámky a Markétčiny ujeté myšlenky.

Co se čtivosti týče, zase nemám žádné výtky. Ano, jde o tenoučkou knížečku se 120 stránky, takže to má přelouskaný každý čtenář ani ne za den, ale ta rychlost otáčení stránek, ta byla blesková. Zároveň jste ale nikam nepospíchali. Nečekejte nějaké hluboké zamýšlení, skryté významy nebo ponaučení. Jde o obyčejný dívčí román. Oprava: neobyčejně obyčejný dívčí román. A jak to tak u románů bývá, tak nějak jste tušili, jak bude všechno pokračovat. Zápletka, udobření, konec. Tím ale nechci říct, že by mě tu něco nepřekvapilo. Jo, ty šoky, které autorka Markétě přichystala, jsem s ní  komentovala hlasitými ondatrami

A nesmíme samo opomenout ani krásnou obálku, kde se mi hrozně líbí balón, který vskutku má nějakou spojitost s příběhem A to se běžně nestává, aby obálka prozrazovala nějakou událost z knihy. Plus. A plusy pokračujeme- prostředí. Opravdu už jsem začínala mít dojem, že se všechno romantické odehrává v Americe, popřípadě Paříži. Fajn, možná je Paříž město lásky, to rozhodně neznamená, že jakmile chcete napsat kvalitní dívčí román, musí se to odehrávat právě tam. S hlavou v oblacích je tomu jasný důkaz.

Závěrem bych snad jen řekla, že jsem si celé čtení naprosto užívala. Smála jsem se, civěla a žasla. Všechno v jednom za nějaké čtyry hodiny. Možná že na jihu nenarazíte na vesničku, kde by byl signál pouze na hřbitově, nebo že vás kůň zaveze až k majiteli, ale na nějakého toho ,,vidláka" náhodou narazit můžete. A třeba ho pojmenujete Marvin. 

5/5
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku, který si můžete zakoupit zde.

Kateřina Petrusová: S hlavou v oblacích (pejru)
Nakladatelství Fragment; Rok vydání - 2013

CONVERSATION

9 komentářů:

 1. Přemýšlela jsem jestli si vezmu tuhle knížku jako RC výtisk a po tvé recenzi to nejspíš udělám. :D Vypadá moc dobře a vtipně, tak jsem hodně zvědavá! :)

  ReplyDelete
 2. určitě vem :) pobavíš se:)

  ReplyDelete
 3. Tahle knížka vypadá zajímavě. Možná bych si jí taky mohla přečíst, i když je pravda, že já ještě žádný dívčí román asi nikdy nečetla O_o .
  Kdo ví xD. Tohle bych určitě zvládla.

  ReplyDelete
 4. Souhlasím, opravdu je to neobyčejně obyčejný dívčí román.:-) Taky jsem se smála od začátku do konce.:-)

  ReplyDelete
 5. už jsem o tý knížce slyšela, ale zatím se mi do ruky nedostala, tak třeba časem :)

  ReplyDelete
 6. Mě se tahle kniha taky hodně líbila :) Ale nenazvala bych to vysloveně dívčí román myslím, že není jen pro dívky! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. máš pravdu:) román pro ženy-dívky? :)

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)