Temná akademie po třetí


Cassie se vrací dalším semestrem na Darkovu temnou akademii. Tentokrát se škola nachází v malebném  Istanbulu, v největším tureckém městě, v křižovatce Orientu. Cassie se na starobylé město nesmírně těší a doufá, že pro tentokrát nebude muset řešit problému ve světě Vyvolených, kam se nedobrovolně dostala. Postupem času zjišťuje, že ani tady nebude mít klid..


Cassandra Bellová, stipendista, která nastoupila na Darkovu akademii před dvěma semestry doufá, že v třetím semestru si konečně odpočne od tajemství, která akademie a především skupina Vyvolených skrývá. Chce zapomenout na svého ex-přítele Ranjita a zkrátka si užívat studentského života s její nejlepší kamarádkou Isabellou. Bohužel, ani jedno se jí nepodaří.

Autorka?
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.
Zdroj životopisu: http://xtrance.info/new/?mainpage=aut&subpage=detail&id=1150

Třetí díl této tajemné série byl pro mě prozatím nejhorším. (Paradoxem je, že na Databázi knih je tomu úplně naopak-co se hodnocení týče.) Čekala jsem mnohem více akce, dobrodružství, romantiky, jako tomu bylo v předchozích dvou dílech. Zdá se mi, že autorka tento díl použila jako přechodník mezi druhým a čtvrtým dílem, ve kterém jsme se pouze dověděli důležité informace, které budeme potřebovat k poslednímu dílu, jenž tedy ještě nebyl přeložen do češtiny. (Lost Spirits)

Co mě ale překvapilo, byla zápletka. Originální námět, plus ke všemu tajemná atmosféra starobylé Konstantinopole. Musím uznat, že tentokrát byla čtivost knihy opravdu výborná. Tento útlý svazek jsem měla přelouskaný ani ne za jeden den. Stránky jsem hltala jednu za druhou, což se o předešlých dílech říct nedá, a příběh mě bavil.
Cassie jsem si ještě více oblíbila, soucítila s ní ohledně nespravedlností, které vládnou světem teenagerů, bála se s ní, když se opět nachomítla do nějakých problémů, bojovala s ní proti zlu. Jednu výtku k postavám bych přeci jen ale měla- bylo to chování jejího ex-přítele Ranjita. Jeho tajuplné chování bylo mnohdy až moc tajuplné, já nevěděla, co si tom myslet... Zdá se mi, že se mu autorka nevěnovala tolik pozornosti, jako postavám ostatním, což mě upřímně mrzelo. Myslím si, že by se mu mohlo dostat trochu více prostoru.

Závěrem?
Povedený díl napínavé série, kterou začínám mít radši a radši. Těším se na čtvrtý a poslední? díl, který, jak doufám, už konečně vyzradí, jak všechno s Cassandrou a jejím životem obráceným na ruby dopadne. (A ano, obálka je opět úchvatná.)
3/5
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Gabriella Poole: Temná akademie-Rozpolcení
Nakladatelství Fragment; Rok vydání- 2013

CONVERSATION

15 komentářů:

 1. Já jsem si sice říkala, že mě ta série zase až tak nezaujala, ale kvůli městům, kde se příběhy odehrávají, to možná přehodnotím.:-)

  ReplyDelete
 2. Slyším o tom prvně, ale zní to zajímavě, možná proto, jelikož to dokážeš tak super popsat. Mimochodem, máš hrozně hezký blog, líbí se mi tvůj design a styl, jakým sis to tady udělala, fakt hezký! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jé, tolik komplimentů najednou. :)
   děkuju!

   Delete
 3. Tak konečně zapisuju do "přečíst si" :) :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D hehe
   Chceš mi říct, že jsi ještě nebyla na vánočních trzích na náměstí? ty ostudo! :D
   Za aktivitu se teď musím pochválit. :D Celkem z toho mám radost. Je teď prostě co psát. :) :D A taky bych chtěla nastavit ten nový design, tak potřebuji, aby o tom vůbec někdo věděl. :D

   Delete
 4. Zatiaľ som čítala len prvý diel a ten ma príliš neohúril, ale dvojku a trojku a prípadne aj ďalšie diely si určite prečítam. Možno sa to zlepší. :-)

  ReplyDelete
 5. O týchto knihách som počula, ale úprimne ma neláka čítať ich. Príde mi, že väčšina je na jedno kopyto, akadémie, upíri, boj so zlom. Ale ktovie, možnože to na mňa raz príde.
  Vidím, že čítaš Percyho, jeej. :D Tiež ho mám práve požičaného. :3
  Asi tak, ja by som to ani nebola brala keby to všetci tak nemilovali. :3
  Ten sveter to už zúfalo potrebuje!! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Percy mě docela baví, ale zatím nic moc. :)
   Zkus to, je to dobré. ;)

   Delete
 6. Nevím, čím to je, ale nějak mě tahle knížka neláká. Což se moc často nestává. Ne, momentálně prostě nemám náladu na fantasy ani nic podobného (kromě TID).
  Ty čteš Percyho? To je super! :3 První díl je boží. :D Jak se ti líbí?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zatím nic moc, přijde mi, jako by to bylo napsané pro pětileté děti, ale snad změním názor. :))

   Delete
 7. Já se vždycky Temné akademii vyhýbala, ale možná to přehodnotím a dám tomu šanci :)
  Moc pěkná recenze ! :)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)