Nejlepší blogerky? Z Jižních Čech!

Je už všude známo, že tady u nás na jihu je nejlepší pivo, nejlepší vzduch a že se tu narodil významný český reformátor, myslitel a kazatel, Jan Hus. Mohla bych pokračovat Rožmberkem, otočným hledištěm v Krumlově nebo Holašovicemi, jedinečnou vsí se staveními ve stylu selského baroka. Ale rozhodně by nikdo nečekal, že v Jihočeském kraji budou nejlepší blogerky. A kdo jsou tyto talentované dámy? Pojďte se s nimi seznámit.Maruška

www.maybe-better-choice.blogspot.com

To jste nečekali, že? Samozřejmě, že mezi ty talentované krásky budu patřit i já. Ale o mně se tu nebudu dlouho rozepisovat, protože mě všichni dobře znáte, že? Vlastně tu nemám ani kartu "About", kde byste se o mně dozvěděli pár věcí, ale mohla bych to shrnout..
 • Je mi 16.
 • Žiji v malé vesničce s názvem Hradčany.
 • Můj blog je převážně o mé maličkosti a o knížkách.
 • Miluju čokoládu.

Katie

www.kocicikosik.blogspot.com

Katie je blogerka, která má tu čest sedět už pátým rokem? se mnou ve třídě. Tento rok dokonce v lavici přede mnou. Je to talentovaná dívka, kterou z nepochopitelných důvodů baví matika, což nikdo ze třídy tak úplně nechápe.Především je to milá slečna, s kterou si užijete spousta zábavy.
 • Je jí také 16.
 • Žije v Bohumilicích- o trochu větší vesnice než Hradčany. (Jenom o trochu.)
 • Její blog je o všem možném. Přes knížky, po vaření a tvoření...
 • Miluje kočky.

Couturiere

www.couturiere.blog.cz

Jó, tak s touhle Jihočeškou se znám už docela dlouho. Jednou jsme se dokonce skoro setkaly. (Zjistily jsme, že jsme byly spolu na jednom stadionu- ale nějak jsme se sobě vyhnuly.) Céčko píše hlavně o jejím životě, o zážitcích z MHD a musím říct, že na její blog chodím opravdu ráda.
 • Je jí 17 let.
 • Žije v krajském městě- České Budějovice.
 • Je to tělem i duší atletka, až je mi z toho pohybu mdlo.
 • Nedávno srazila srnku!

Margareta

www.mmargareta.blogspot.comMargareta, pravým jménem Jana, má úžasný blog, kde píše o knížkách, především pak recenze. Její blog sleduji poměrně dlouho a objevila jsem ho díky blogerce Katie, kterou už znáte. :) Jana nedávno se svým blogem oslavila krásné druhé narozeniny, takže byste mohli být tak milí, a k tomuto jubileu jí popřát alespoň návštěvou.
 • Janě je 20 let.
 • Momentálně studuje v Praze, ale pochází z města, kterému se přezdívá "brána Šumavy". Což sice taky není úplně jih, ale jih to z části je. (Žádné námitky.)
 • Zbožňuje vůni mandarinek.

A to jsme my. 
Opravdu mě mrzí, že jsem více blogerek nenašla, ale rozhodující je kvantita kvalita, že? Hlavně tento článek neberte moc vážně. Existuje spousta dívek-žen, které píšou dokonalé články a pocházejí z různých koutů naší zemičky.. Ale to pivo nám nikdo nevezme!

17 comments:

 1. No samozřejmě, že jihočešky jsou nejlepší! :D (Zdravím z Českých Budějovic) :) Ani jsem nevěděla, že těch blogujících z jihu je tolik! Asi vás, dámy, začnu podrobněji sledovat :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to jsem netušila, že je nás ještě víc. :) Možná z toho udělám nějaký seznam do budoucna! :)

   Delete
 2. Na jihu zřejmě máte nějaké speciální ovzduší! :))

  Ale je pravda, že já v blízkosti žádnou oblíbenou blogerku nemám!

  ReplyDelete
 3. Hezký článek, ale ta fotka snad nebyla nutná, ne?:-)

  ReplyDelete
 4. Naše pivo s Plzně je taky nej :3
  Jinak všechno to jsou úžasný bloggerky je vidět že jihočešky jsou nej :) Mě by zajímalo kolik se najde západočešek jako bloggerek ;)
  Asi jsem jediná -.-

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já se "vetřu". Jsem sice téměř o dekádu starší, než většina slečen tady (jak tak koukám, připadám si trochu staře :D ), ale v blogových sférách jsem spíše začátečník. Njn, ale nikdy není pozdě začít, že. :)

   Letos to bude rok, co jsem se ze "Severu" přistěhovala do Plzně a s tím tak nějak přišla spousta zlomových okamžiků v mém životě - tedy včetně té touhy psát (a pořízení psa). Jak, to už je vedlejší, ale baví mě to. :D

   Delete
 5. Ale.. opravdu? :D Od nás ze Zlína je jich taky celkem dost. :P

  ReplyDelete
 6. Aj tebe všetko dobré do nového roka. :)

  ReplyDelete
 7. Ja som partygirl ktorá si musí robiť párty iba vo svojej hlave, lebo nechodí skoro nikde (ale chcela by!) :D Lenže u nás je väčšina diskoték → opiť sa → už si nič nepamätať.

  Ani jednu z týchto blogeriek nepoznám (teda, okrem teba :D), vo vodách blogspotu sa moc často nepohybujem. Dúfam, že v roku 2014 objavím a prečítam veľa úžasných kníh a to isté prajem aj tebe :)

  ReplyDelete
 8. To je skvělý, že je vás tolik!
  Je super, že jsem zase našla nějaké nové blogy (nebo blogerky), a musím říct, že máš pravdu, jižní Čechy jsou asi nějaká kouzelná oblast.
  I když sorry, na jižní Moravě je dobrý víno! :D (prej)

  ReplyDelete
 9. Jo jo Jižní Čechy jsou krásné-zámky, rybníky mmm :) Ale pivo je nej z Plzně :D A já jsem taky skoro jihočech (respektivo jihozápadočech), žiji celý život v Praze, ale pomalu se přesouvám také do brány Šumavy :) A kromě té třetí slečny, kterou ještě neznám, sleduji jihočešky ráda :)

  ReplyDelete
 10. Cítím se trochu odstrkovaná, ale bohužel, já jsme z severovýchodních (divný slovo ale asi jo, prostě Pardubice!) tak jako chápu, že si o mně nenapsala.. :D
  A jinak všechny blogy jsem zkouknula a opravdu dobré blogerky, ale upřímně, všichni musí vědět, že ty jsi nejlepší ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nejlepší? Oh, tak to si tedy nemyslím. :)) Ale děkuju ti!

   Delete
 11. :D Zbožňuju tě, víš to? :D
  - jinak to vyjádřit nemůžu :D

  ReplyDelete
 12. Tak to bylo hezké xD.
  No, já mám zase štěstí, že z našeho malého kraje jsem úplně nejlepší já xDDDD. Nikdo to neberte vážně.
  Ale vybíráš dobře ;).

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)