13.komnata milenek


Kniha 13. komnata milenek od autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je pohledem do světa nevěrného muže, jeho milenky a jím podváděné ženy. Kniha je inspirována skutečným příběhem milostného trojúhelníku a čtenářům přibližuje myšlení, pocity a emoce lidí, kteří nevěru a paralelní vztah v nedávné době sami prožili.

Tomáš je šťastně ženatý otec se skvělou manželkou a dítětem. Pouze 
do doby, než začne flirtovat s jeho asistentkou Sofií. Ti dva si zahrávají s ohněm, neboť z neškodného flirtu se stává milenka a dále se vše posouvá na úroveň paralelního vztahu. Tomáš miluje obě ženy, každou ale jinak. Nechce přijít o svou dcerku, nechce přijít ani Sofii, ani o Petru...Ale vše vlastnit také nemůže.

Kniha je rozdělena do několik částí. Zprvu jsme obeznámeni s nevěrou všeobecně. Proč jsou lidé nevěrní, co je k tomu vede? Jsou milenky potvory nebo naivky? Následuje zpověď Sofie z pohledu milenky. Jak to snášela, proč Tomášovi pořád odpouštěla? Upřímně? Někdy jsem se Sofií soucítila, někdy jsem ale nevěřícně vrtěla hlavou nad jejím chováním, nad jejím myšlením. Jak si vůbec může začít něco s "ženáčem", když to dříve tak hrozně odsuzovala? Je Tomáš něčím výjimečným?
Musím uznat, že se mi Sofie četla lépe jako Tomáš. Více jsem s ní dokázala soucítit, kdežto Tomáš? Ten si držel ode všeho hrozný odstup. Jakoby se i bál svěřit.

Jako další kapitola je zpověď Tomáše. Jaké to bylo, když manipuloval s oběma ženami? Proč nechtěl opustit milenku, když věděl, že ho to připraví o rodinu? Tady jsem Tomáše nenáviděla. To, co prováděl manželce i milence. Jak lhal, manipuloval, zapíral a pak se schovával do kouta. Přišel mi jak slaboch. 
Za zmínku určitě stojí citáty, které uvádějí každou kapitolu. Nejsou o ničem jiném, než o lásce, důvěře a rodině, a některé se mi moc líbily. Nebudu vám je zde všechny vypisovat, to byste tu strávili věčnost, jako ochutnávku předložím jen jeden:

,,Na štěstí jednoho doplácí vždycky někdo druhý."
Ladislav Mňačko

Autoři se rozhodli tuto knihu napsat, protože na téma nevěra je napsáno mnoho knih z pohledů psychologů, sexuologů a různých odborníků, ale žádná od normálních, obyčejných lidí. Tomáš se Sofií nejsou ani psychologové, ani odborníci, ani sexuologové. Jsou to prostí lidé, kteří píšou pouze z vlastních zkušeností a ponaučení. 

Kniha chce čtenářky a čtenáře přimět k zamyšlení nad jejich vlastními partnerskými vztahy. To byl můj problém. Jelikož jsem, dá se říct, ještě žádný vážnější vztah neměla, nemohla jsem nad ničím takovým přemýšlet. Jakmile jsem začala číst první stránku, ihned jsem si uvědomila, že toto nebude můj šálek kávy. Ale i přes to, se mi knížka moc líbila. 

Na konci knihy byly vybrány některé otázky od čtenářů, na které Sofie a Tom odpovídali, a úplně konci najdeme kapitolu s názvem: ,,Lze předejít mužské nevěře? A co pro to můžete udělat."  To samé. Kapitola, kterou jsem si přečetla, ale budu ji v praxi používat až... já nevím, za jak dlouho. 
Závěrem jsem chtěla říci, že knihu si v budoucnosti určitě ještě jednou přečtu. Určená je sice pro starší čtenáře, ale přečíst si ji můžou i mladší milovníci knížek, kteří chtějí zkusit něco jiného, něco nového.
3.5/5


Knihu si můžete zakoupit na internetovém knihkupectví Knihcentrum ZDE, kterému děkuji za zaslání recenzního výtisku.


Sofie Králová/Tomáš Kristl - 13.komnata milenek
2011 - Economicus

CONVERSATION

11 komentářů:

 1. Vypadá to zajímavě. Doufám, že mi to někdy půjčíš.:-) (A to Prázdný místo ti vrátím, neboj.:-) )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nebojím, u tebe jsou knížky v bezpečí. :)
   Půjčím. :)

   Delete
 2. Uhmmmm. Nie, ďakujem. :D Uzatvorené. :D Som mladá tak načo sa zaoberať dospeláckymi problémami?! :D
  hej hej. :3 Ďakujéééém dievča. :3
  jééj ďakujem. to poteší. :D ale na tvojom mieste by som to nerobila, zničí ti život. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jen čti něco pro mladé, přesně, jak to nedělám já. :D
   Nemáš zač:))
   Stejně to udělám. :D

   Delete
 3. Ano já vím. :( Dneska jsem začala číst tvoje promeškaný články. :D

  ReplyDelete
 4. Wow!! :)) To vypadá po čertech dobře... ;)) :D
  Ach ty partnerské vztahy... :/ ...člověk je z nich celý tumpachový! :D
  Děkuji za tip! ;) Pádím do knihovny... jo vlastně, to mi připomíná, že bych tam měla jít nebo budu zase platit pokutu! :D Jako každý měsíc... :D Protože můj problém je v tom, že si napučuji hafo knížek a potom prostě zapomenu na termín :D Nesnáším termíny odevzdání... i ve škole :))
  :))

  ReplyDelete
 5. Takže už je toho víc než FRAGMENT? :D Gratuluju! :D :) C.

  ReplyDelete
 6. Tak to vypadá opravdu zajímavě tahle kniha :) Něco podobného mají dneska dávat v televizi :D

  ReplyDelete
 7. Vypadá o zajímavě i když já radši jiné děje knížek ;) Super recenze...

  ReplyDelete
 8. Tolik bych toho potřebovala ale kvůli Vánocům musím být bez toho. :D To je zlý. -_- blbý Vánoce! (jinak mám Vánoce ráda. :D)

  ReplyDelete
 9. Klidně se opič. :) nevadí , vždyť jsem to nevymyslela. :) pak určitě vyfoŤ výsledek. :D

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)