Teď jsem tady a teď zas tam aneb Pojď mi hop!

Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se bezděčně ocitne o dva roky zpět. Tito ,,nepřátelé času" ho pronásledují a boj o život začíná. Jaké tajemství Jacksona obklopuje? Musí se rozhodnout, co bude ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...
Cestování časem podle mě nikdy nevyjde z módy. To samé jsem si říkala u knížky Rudá jako rubín, Modrá jako safír a určitě budu říkat i u závěrečného dílu trilogie. Takže jestli hodláte začít psát knížku, víte, jakým tématem rozhodně "vyniknete". Rozděleni časem mě neuvěřitelně překvapilo. Myslela jsem si, že to bude jen samá akce, jak se někdo bude snažit zachránit svět, přitom bude skákat v čase, odhalovat skrytá tajemství o cestovatelích a zkrátka se od knížky nebudu moci odtrhnout.
Upřímně? Ze začátku jsem se dost nudila. Přišlo mi to spíše jako dívčí román, kde sem tam někdo skočí v čase a zjistí, že doopravdy neskočil. Jeden čas jsem se nedokázala orientovat v textu, a jednoduše jsem nechápala, proč se nezměnila budoucnost, když vlastně změnil minulost? Následně mi to bylo autorčiným krkolomným podáním vysvětleno, a já jsem s nějakou představou, která mi nebyla pořád 100% jasná, četla dál. Pořádná akce, kdy se začalo konečně něco dít, bylo asi tak od 90. stránky. To mi knížka začala připadat zajímavá a já jsem pomalu přicházela na chuť cestování.

Příjemnou změnou se stal hlavní hrdina. Po dlouhé době jsem četla knížku, která je psaná z pohledu kluka. Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale nejspíše bych poznala, kdybych to samozřejmě nevěděla, že knihu psala žena. Na to, že Jackson je normální teenager, byl zájem o jeho holku dost přehnaný. Párkrát se mi zdálo, že je Holly, jeho přítelkyně, nejdůležitější osoba na planetě, cestování ať si trhne, já tu holku miluji, nechte mě být. Jo, to mi vadilo. Kdyby autorka malinko ubrala romantických scén, bylo by to dle mě lepší.

Co se postav týče, nemůžu říct, že by byly přímo černobíle, nevýrazné. Hlavní postavy mi až překvapivě dobře sedly. Byly dobře popsané, každý něčím vynikal, nemám co dodat. Co se ostatních charakterů týče, bylo jich tolik, že jsem pomalu začínala mít strach, jestli si budu pamatovat, zda tento chlap patří k dobrým nebo špatným? Kdo je zas tohle? Měla bych si ho pamatovat? Abych pravdu řekla, toho ztrácení se v ději, bylo o trochu více, než bych si přála.

Co se konce týče, jsem absolutně ohromená. Takový závěr jsem totálně nečekala, ale musím říct, že se mi líbil. Ideální konec na pokračování, řekla bych. Jelikož Rozděleni časem je trilogie, rozhodně si musím přečíst další díly. Za prvé, abych konečně ujasnila, zda jsem vše chápala správně, a za druhé, abych se dozvěděla, jak to všechno s velkou láskou Jacksona a Holly dopadne.
3.5/5
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Julie Cross: Rozděleni časem;Bouře
Nakladatelství Fragment : Rok vydání- 2013

CONVERSATION

14 komentářů:

 1. Koukala jsem na to a vypadalo to zajímavě. Ale moc romantických scén? Asi si ještě rozmyslím, jestli si to přečtu nebo ne.
  PS: Skvělý název příspěvku, mimochodem.:-) Jsem si nejdřív říkala, co tě to zase napadlo.:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nebo to byl jen můj dojem? Ale jo, bylo tam toho moc:)

   Delete
 2. Každým dnem očekávám, kdy mi knížka přijde :D Už si to chci taky přečíst, ale ještě před tím, než jsem si přečetla tvoji recenzi jsem měla tušení, že to tak úžasný, jak doufám, nebude :D
  No jsem na to zvědavá. Mimochodem pěkná recenze :))

  ReplyDelete
 3. Takže myslíš, že si ji mám koupit jo. Hm. Super. Další asi stoosumdesátášestá kniha do seznamu :/ Proč je všude tolik dobrých knih??
  Recenze hezká. Já mám strach recenze číst, protože ze všeho na mě číhají spoilery, ale tys to napsala dobře, takže strach nemám :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jojo, kup ji! Ať máš na tom seznamu co nejvíce knih!
   Já spoilery nemám ráda, takže je do recenzí nedávám, můžeš být v klidu. :D ;)

   Delete
 4. Nezní to nejhůř. Docela ráda bych si to přečetla, ale vzhledem k tomu, že mám teď před sebou opravdu hromadu knížek (jo, ve složce books v mým počítači), asi se k tomu v nejbližší době nedostanu. Ale.. Napsala jsi úžasnou recenzi, zase. :)

  ReplyDelete
 5. No, tak nevím, jestli by tohle bylo úplně pro mě :D

  ReplyDelete
 6. Nepatrím medzi knihomolov, tak túto knihu som nikdy nevidela ani ju nedržala v ruke :D Jejda, úplne by som zabudla sa ti poďakovať za pochvalu dizajnu a áno, spomínam si že si bola na blogu.cz :)
  Taktiež si myslím že toto cestovanie v čase z módy nikdy nevyjde, či už sú to filmy;knihy proste nie. A na nejakých blogoch som čítala o tých knižkách s tým rubínom a zafírom, takže tam sa tiež premiestňovali v čase? :D
  Ako si písala v ďalšom odseku prvého odstavca, je to aj talent písať takýto žáner. Pretože keď to tomu čitateľovi nedáva zmysel jednoducho tú knihu zavrie a viac ju neotvorí (alebo by som to spravila len ja)? :D Mňa by zas zaujímalo ako tá kniha skončila a ešte ma prekvapilo, že je to teda trilógia :O :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo, prostě se uměli přemisťovat v čase. :D Zkrátka klasika:)
   Samé překvapení to tu je. :3 :D

   Delete
 7. Aj ja som sa strácala v skokoch, ale kniha sa mi, napriek tomu, veľmi páčila :)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)