Je to vážka- symbol čistoty a panenskosti

Kim je obyčejná dospívající dívka s normálně normálními problémy, milující matkou a sestrou. Jednoho dne však její sestra Nina zmizí. Po dlouhém pátrání objeví její mrtvé tělo. Někdo ji zavraždil. Kim chodí na terapie, nemůže na svou sestru zapomenout. Nemůže zapomenout na to, že byla zavražděna. Že její vrah se potlouká stále na svobodě, bez trestu. Ze všeho nejvíc ale nemůže zapomenout na vážku, kterou vrah položil dívce na obličej... 

Upřímně? Když jsem knížku začala číst, nebyla jsem moc nadšená. Spíše vůbec. Nevím, zda teď mám nečtecí období, kdy mi každá knížka přijde naprosto nudná, nebo co, nebo jak, ale musím se této knížce moc omluvit. Z naprosté katastrofy se stala jen malinkatá katastrůvička. A lze ji se zavřeným očkem lehce přehlédnout.
Thriller Dvojí tvář vypráví hlavní hrdinka Kim. Je jí 15 let, umřela jí sestra, ona chodí k psychoušovi, někdy se chová jako naprostý ztroskotanec, ale mně se líbila. Někdy jsem jen žasla nad její drzostí, že jí je UŽ patnáct, že může rozhodovat sama o svém životě, že jí nebude nikdo nic zakazovat. V takových chvílích jsem jen kroutila mlčky hlavou. Puberťačka jak se má. Ale na druhou stranu, jindy bych se zachovala přesně jako ona. Řekla bych to možná méně hystericky, ale podobně, to jo.
Romantiká. Tak té se nabažíte poměrně taky dost. Na to, že tato kniha má být údajně thriller, jsem si v některých částech myslela, že jsem se objevila v dívčím románu, kde se hlavní hrdinka dostává z těžké deprese. Kdyby tam té akce bylo o trošku více, nestěžovala bych si. Jedná se o tenkou knížečku, kde čtivost není jedna z nejlepších stránek. Potěší spíše nenáročné čtenáře, kteří hledají něco na odpočinek a zároveň akci, protože tyto dvě vlastnosti spolu v knize soutěžily.
A jako v každé detektivce/thrilleru, i tady si paní spisovatelka dala záležet, abyste ze začátku měli jasnou představu o tom, o kom si myslíte, že je vrah. Já jsem si svou postavu vytipovala hned ze začátku, přesto jsem si říkala, že přesně tohoto chtěla autorka docílit. Abych se zaměřila na jednu osobu, a všechny ostatní nechala na pokoji. No, povedlo se jí to.
Je pravda, že nějaké tipy, důkazy, kdy byste mohli říct, že přesně víte, kdo je vrah, v knize chyběly. Nějaké skryté indície? Nic. Zkrátka musíte číst, číst a číst, abyste se konečně dověděli, kdo že zabil sestru Kim... A nakonec z toho je tedy pořádné překvapení, to vám můžu říct. Vy kulíte oči na stránku, říkáte si, že to není možné, že to je určitě chyba, ale... Jop, je to tak.
Co se konce týče, nejsem zklamaná, ani příliš nadšená. Na konci se objeví konečně nějaká pořádná akce, vy jste štěstím bez sebe, hurá, happy ending, knížku pokládáme do knihovničky.
3/5
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Kathrin Lange: Dvojí tvář
Nakladatelství Fragment: Rok vydání- 2013

CONVERSATION

9 komentářů:

 1. Četla jsem pár knížek z této edice a mám na ně podobný názor. Dalo se to, ale do dokonalé knížky to má daleko.

  ReplyDelete
 2. Vyzerá to zaujímavo, ale jednozačne to čítať nebudem, vraždy a podobný stuff, to nie je môj šálok kávy.
  Samozrejme že nemám samé jednotky! :D Len som písala LEN o samých jednotkách, mám aj dvojky. :3
  nemyslíš vážne, ty hráš v divadle? :o normálne v takom veľkom? :D
  slovenčina je naaaaaj. ale čeština je krajšia. a angličtina a francúzština. :D takže asi tak. -.-

  ReplyDelete
 3. Chápu, takové detektivky nejsou pro každého:)
  Jo, hraju v divadle. No, ono je to spíše školní divadlo, ale normálně hrajeme, teď je sice pauza, ale nevadí. HROZNĚ mě to baví:)
  čeština je hezčí? :o si blázen! Když kluk mluví slovensky! :Q___

  ReplyDelete
 4. Počkej, co to je recenzní výtisk? :-O

  ReplyDelete
  Replies
  1. Knížka, kterou ti pošle to nakladatelství, s kterým spolupracuješ, abys na ni následně napsala recenzi:)

   Delete
 5. Nejdřívě my ta knížka přiša jako bezva, ale pak si přečtu tvojí recenzi a asi jsem změnila názor asi tak bezva opravdu nebude ;) I když třeba se mi někdy dostane do rukou já si jí přečtu, ale vyhledávat jí nebudu ;)

  ReplyDelete
 6. Víš ty co? jdu si v telefonu v poznámkách udělat složku read list a budu se tebou inspirovat. :D C.

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)