Darkova akademie? Tady už není bezpečno

Cassie se vrací po prázdninách na Darkovu akademii. Něco se ale změnilo. Přesněji, ona se změnila. Při rituálu, který byl přerušen, v ní utkvěla jen polovina ducha Estell. Cassandra je zoufalá, protože patřit mezi Vyvolené nebyl zrovna její velký sen, a duch v jejím těle jí začíná lézt pomalu na nervy. Má velmi malou sebekontrolu, na co poté přijde sama, když někoho skoro zabije. Co se to s ní děje..? Nacházíme se v New Yorku, ve městě, které nikdy nespí. A akce je tu více jak dost.Autorka?
Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. 
Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.
Zdroj životopisu: http://xtrance.info/new/?mainpage=aut&subpage=detail&id=1150

Musím říct, že jsem byla vcelku zvědavá na druhý díl. První díl, jak jsem psala ZDE, mi přišel takový odpočinkový, sem tam nějaká akce, která děj o trošku rozproudí, jinak ale oddychové čtení pro nenáročné čtenáře. Ve dvojce jsem nicméně zaznamenala určitý posun k lepšímu, co se akce a plynnosti děje týče. Akce, akce a ještě jednou akce od samého počátku. Opakuje se zde autorčin styl psaní, kdy vás nechá v blažené nevědomosti, a pak najednou "BUMBÁC" se stane něco, s čím jste absolutně nepočítali. Bod k dobru.

Postavy se už jemně dokreslují, získávají konečnou podobu, která v jedničce poněkud chyběla. Každá postava se mi zdála jakási více celá, reálnější, skutečnější. Už to nebyly jen charaktery, u kterých jste si řekli: ,,Fájn, ty jsi ten a ten, a hraješ tu a tu roli." Ne! Už to byl někdo, na kom vám záleželo. Buď jste si přáli, aby se měl dobře, nebo naopak jste nejvíce na světě chtěli, aby už konečně sklapnul a  někam zmizel. Začínáte si k postavám tvořit nějaký citový vztah. A přes tohle mi v prvním díle chybělo.

Co se hlavní hrdinky týká, jsem na pochybách. Někdy jsem měla nutkání knihou hodit přes celý pokoj s vrčením, co si o sobě ta holka vůbec myslí! Vždyť takhle nemůže uvažovat rozumně smýšlející člověk, to opravdu není možné. Ale knihu v rohu místnosti ležet dlouho nenecháte, protože zvědavost, jak všechno dopadne, je mnohem větší, než zlost na pitomou puberťačku, která mám uvnitř těla rozpůleného ducha.

A jako v každé knížce pro "young-adults", i tady se nachází zamilovaný páreček, který je jedním slovem boží. Jednou to skřípe, jednou je to láska až za hrob, vy se potutelně tlemíte do knihy, když se znenadání objeví až přespříliš zamilované vyznání- zkrátka Edward a Bella hadr. Zlom přijde na konci knížky, kdy se stane takový zvrat, že jsem i já zírala na písmenka, která mi znenadání vůbec nedávala smysl. Proč? Opakovala jsem si stále dokola a kroutila nevěřícně hlavou. Proč oni? (Taky se vám to stalo, netvrďte, že ne, takže se mi přestaňte smát!)

Co říct závěrem? Zhodnotila bych knihu jako povedené pokračování. Řekla bych, že autorka se výrazně zlepšila v popisování krajiny, postav a děje, protože se mi v prvním díle zdálo, jakoby popisovala snad jen to nejnutnější, detaily si vytvořte sami... Zde je to o trochu lepší, ale Rowlingová to není, že? (Ta jich má někdy taky dost a dost) (Neříkám, že je to špatně.) Shrnuto a podtrženo: 
Povedené pokračování napínavé série pro nenáročné čtenáře s neukončeným koncem, který vás přímo nutí do přečtení trojky.
4/5
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Gabriella Poole: Temná akademie: Spoutaní
Nakladatelství: Fragment ; Rok vydání- 2012

Četli jste knihu? Zaujala vás?

CONVERSATION

2 komentářů:

 1. Nevím, zrovna to asi není něco, po čem bych toužila... Mám zrovna dost zajímavějších knížek ke čtení. Jako vždy.:-)
  PS: Koukni se, jak píšeš o prvním díle, asi si tam nedala odkaz.:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ty máš pořád něco zajímavého ke čtení. :)
   Opraveno.

   Delete

Děkuji za každý komentář! :)