Rudá jako rubín

Hélou guys!
Někdy se stane, že tady Maruška má jeden z momentů, kdy neví, co si počít s časem. (A to už je opravdu velká nuda, protože jí většinou čas na nic nezbývá.) Brouzdala tak internetem, koukala na nové knihy, a ji do oka spadla kniha Rudá jako rubín. A jak tak Maruška vzpomínala, vzpomněla jsi, že tu knihu před dlouhými doby už četla! A jak tak koukala dál, zjistila, že kniha byla zfilmovaná a je dokonce už i na internetu. Maruška na nic neváhala, a okamžitě a střelhbitě začala stahovat. Blbé bylo, že byly české titulky. Ale! Německý dabing! Marušce zaplesalo srdce radostí, neboť ani ty zpropadené titulky nebude potřeba. A tak Maruška zhlédla nový film, který určitě teď patří mezi její oblíbené.
A co na to Maru říká? Inu..
Film byl paráááádní! Samozřejmě, že to vše dělala jenom ta němčina a nic více... Ne, teď vážně. Kniha byla sice lepší (a kdy není?) ale jinak nemám výhradu. Druhý a třetí díl se musí zkrátka dotočit, jinak to nevidím, protože... Protože to chci. Četla jsem zatím jenom jedničku, ale hodlám v blízké době opět navštívit knihovnu a vypůjčit si je oba, abych napravila chybu z minulosti a nenechala to jen tak být.
Co se herců týče, nemám výtky. Hlavně Gideon je fákt kus! A ta němčina! Jsem malinko úchyl, vím to o sobě, ale já za to nemůžu. Mám všechno spojené s Německem přirostlé k srdci. Krom Hitlera, to byla svině.
A teď k porozumění děje. Myslím si, že k tomu, abyste chápali, oč tam běží, knížku číst nemusíte. I když je pravda, že se mě sestra, která film sledovala se mnou, neustále na něco vyptávala, a já už jsem měla nutkání ji něčím praštit přes palici, aby už konečně zmlkla. Bylo to otravné.
Tákže to můžeme shrnout. Super film, doporučuji zhlédnout. Možná se tu objeví recenze na nějakou knížku z této úžasné trilogie, možné je leccos.
Viděli jste film? Nebo četli knížku? Jaký na to máte názor?

CONVERSATION

11 komentářů:

 1. Neviděla jsem ten film a knihu jsem taky nečetla, ale na tu knihu jsem viděla nějakou soutěž a chtěla jsem se zapojit, ale to už bylo pozdě :D No nevadí...

  ReplyDelete
 2. Knížku jsem četla a je boží!:-) Chtěla jsem si půjčit v knihovně druhý a třetí díl, ale on to pořád někdo má...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Až budeš mít ty dva díly, musíš se mi okamžitě ozvat! :)

   Delete
 3. Film som nevidela, ani som nečítala knižku, len som o nej počula. o čom to je? Je to dobré? :3 Počkaj, to je nemecký film, alebo len nemecký dabing? :D
  Ale každopádne vďaka za tip, raz si ju požičiam :3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to o tom, že jedna dívka nečekaně "dostane" gen, kterým může cestovat časem. Hrozně vtipná knížka.:) Romantika nechybí.

   Delete
 4. Neviděla jsem ani knížku, ani film. :D Ale jak jsem už jednou psala - přidávám na můj readlist. :) Zní zajímavě, akorát nemám ráda červenou, slovo rudá mi trošku.. nevím, odrazue, ale nesud knihu podle obalu. :D
  Navíc, Loui nosil červené kalhoty. Trošku na nich ujíždíš? Jak, "trošku"? :D Jak moc? Jak málo? :D

  ReplyDelete
 5. Jakto, že se to nemá dělat? :D Mylsím to s tím Hostitelem.. o tom jsme nikdy neslyšela. :) Jsme z té knihy ale unešená. :)
  A moc ti děkuju za tvůj názor, který mne trošku zklidnil a utišil můj strach z toho ukamenování. :D Ne,vážně, já je nějak nerada píšu, ale někdy to potřebuju. A promiň, že ti tady spamuju... :D :)

  ReplyDelete
 6. Film jsem neviděla a knížku si určitě přečtu :)

  ReplyDelete
 7. Film jsem neviděla, ale knížka patří k mým oblíbeným :) Teddy - mythesims3world.blog.cz

  ReplyDelete
 8. Cetla jsem knizku a je uzasna, dalsi dily hsou bohuzel zarezervovane v knihovne snad na dalsi dva roky :( :-) na film se ale podivam

  ReplyDelete
 9. Ani som nevedela, že film existuje :) Ale kniha ma dosť láka :)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)