Jed Šípkové Růženky

Hélou guys!
Vím, že je tady teď nějak přerecenzováno,ale já se doma nudím, a tak čtu, čtu, čtu. :) Byla jsem v knihovně v pondělí, půjčila si 4 knížky. Tma a prázdnota, Hunger Games (Vražedná pomsta, Síla vzdoru) a Ukolébavka. Čekejte v příštích dnech další recenze. Jakmile bude bráchův počítač v provozu, dám sem Chorvatsko, slibuji!

Základní informace

Autor: Krystyna Kuhn 
Žánr: Dívčí román, detektivka
Rok vydání: 2013
Anotace: Sofie nemůže uvěřit, že se její bratr utopil při potápěčské výpravě v Austrálii. Zprávu jim potvrdil jeho kamarád, který se posléze snažil v rodině zaplnit prázdné místo po Mikovi. Ale Sofii se to vůbec nelíbí. Pak se stane něco hrozného - její kamarádka nepřijde večer domů a policie zahájí pátrání. Když ji najdou mrtvou, Sofie už vůbec nepochybuje, že se kolem ní dějí záhadné věci…

Začneme obálkou. Musím říct, že já si osobně knížky vybírám dvojím způsobem. Buď podle obálky, nebo podle toho, jestli stojí v mém oblíbeném regálu, kde jsou po většinu času dobré knížky. Tato kniha splňovala obě kritéria. Obálka je jednoduchá. A líbí se mi. Dalším plusem bylo, že spisovatelka je Němka. (A já ráda Německo.)

S postavami si nedala spisovatelka moc velkou práci. Hlavní hrdinka Sofie mi upřímně moc sedla, stejně tak všichni ostatní. Nestalo se, že jste četli charakteristiku někoho a hned si pomysleli, že to on bude ten zákeřňák, to se nestalo. Ze začátku ovšem nabudete dojmu, že tušíte, kdo je vrahem. Jsou určité důkazy, které jasně ukazují na jednoho člověka, drby, a vy si zkrátka nemůžete pomoci, a uvěříte, byť jen na chvilku, že je to vskutku on. Jenže se začnou dít věci. Takže náramná spokojenost.

S pochopením toho všeho to bylo trochu těžší, abych byla upřímná. Musela jsem si párkrát zavzpomínat, cože to ten dotyčný řekl, ale pak mi to všechno do sebe hezky zapadlo. V ději se hlavně odehrávají dvě různé věci, které spolu vůbec nesouvisí, ale vy máte pořád pocit, že to má něco společného. Další mýlka. Máte si myslet, že za tím stojí pořád ten jeden člověk, ale ve skutečnosti to ve vás pouze to, že nevíte všechno. Fikané.

Co se děje týče, hrozně mi to uteklo. Ze začátku jsem si myslela, že to bude docela nudná knížka, ale jamile vás ten děj do sebe vtáhne, nechce se vám přestat číst. 206 stránek vám uteče jako nic, a vám je nakonec pak líto, že už jste u konce. Co se zpestření týká, Sofie si četla staré e-maily, které jí psal její ztracený bratr. Byly v něm dost užitečné informace, které vám z ničeho nic dávají smysl. Teď, když jsem se dívala do knížky, jsem zjistila, že i předměty e-mailů jsou dost podstatné. Tomu jsem třeba ku příkladu nevěnovala žádnou pozornost.

Rozluštění toho všeho, jak jsem již psala, byste vážně nečekalli. Za prvé: Smrt první kamarádky by vás nenapadla ani za milion let, protože je to prostě... Absurdní. Prostě věc, která se může vážně stát jenom v knížce. Takže vraha nepoznáte. Nakonec je ale stejně více bádáte po tom, kdo je Tom. Už vás přestane zajímat vrah, ale kluk, který se zdál být lehce nezajímavým... A to se mi líbilo. 

Zhodnocení

Hezky napsaná detektivka, s hezkým zpestřením (V podobě e-mailů). Docela mě mrzí, že to mohlo být všechno více rozpracovanější. Máte sice dost událostí, ale žádná není úplně rozepsaná do detailů. Taky by postavy mohly být více... Prostě, abych si je mohla lépe představit. Jinak hezká obálka, autorka Němka, co víc si přát.
Hodnotím osmičkou.
Četli jste tu knihu? Zaujala vás?


CONVERSATION

6 komentářů:

 1. Já čtu ráda recenze na různé knihy, ale už nikde radši nepíši, že si knihu přečtu, ale určitě jsem ráda za všechny tipy.
  Knihu jsem nečetla, ale jak to tady popisuješ mě to dcl zaujalo tak pokud někdy zajdu do knihovny asi se po ní porozhlédnu, ale já bych toho chtěla přečíst hrozně moc, ale nejsem na to čtení zrovna zrozená, ale chci toho hrozně moc přečíst. Budu se snažit si i tuhle knížku přečíst. :)

  ReplyDelete
 2. Ahoj :) Já sem od spisovatelky četla popelčinu kletbu a pohádkový zločin a josu super!! Takže si určitě ráda přečtu i další knihu od ní :))) Kat

  ReplyDelete
 3. Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem :) píšeš také skvelé komentáre! :)
  aj ty si užívaj prázdniny. :3
  Mám trošku predsudky voči autorom, ktorí nie sú z Ameriky, ale Thomasa Brezinu som ako malá čítavala, a ten je tuším tiež z Nemecka, takže v tom problém nebude. :3
  Recenziu si napísala dobre, palec hore! :) Ale tá kniha ma aj tak nezaujala, a tak či tak, môj knižný wishlist je už teraz strašne dlhý. :D Budem to čítať aj niekoľko rokov. :3 Možno tú knižku zaradím na koniec wishlistu :) Každopádne, ďakujem za tip! :)

  ReplyDelete
 4. Nikdy jsem nečetla knihu s kombinací románu a detektivky, takže věřím, že to musí být zajímavé čtení. Už název knihy nabádá čtenáře aby si o té knize přečetl aspoň recenzi.

  ReplyDelete
 5. Dívčí román a detektivka? :D To je divný :D Hunger games! Taky jsem si půjčovala akorát Arénu smrti a Vražednou pomstu. Sofie! Hah konečně se o mně začalo psát :D A jak to, že jsem ti nesedla :/ Ano, dneska mi hrabe tak mě omluv :D Obálka se mi moc nelíbí a myslím, že si tuhle knížku asi nepřečtu :)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)