TAG: Nežiju jen blogem.

Hélou guys!
Tak jsem se od Katie dozvěděla, respektive z jejího článku, že teď docela frčí tag: Nežiju jen... (U blogů s kosmetikou je tam make-upem, ale, jak jste si mohli povšimnout, můj blog jaksi blogem kosmetickým není, rozhodla jsem si vybrat slovo blog.) Děkuji Katie za inspiraci, neboť se mi zdálo, že tady bylo už moc článků z lázeňského pobytu, a chtělo to změnu.


1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?
Já na televizi koukám. Podle mého na ni koukám někdy až moc. Znáte to. Nemáte co na práci, lehnete na gauč a čučíte na bednu, cpete se něčím a odpočíváte. (Nebo to nejspíše dělám jenom já.) Pak si vždycky vynadám, že jsem místo toho mohla jít třeba běhat, ale pak si vzpomenu, že já vlastně neběhám.
2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?
Nevařím. A to fakt ne. Před nedávnem jsem naučila dělat puding a nespálit ho, a to je vrchol mé kuchařské kariéry. Ne, opravdu nekecám. Jsem jedna z těch deseti, kterým prostě to vaření nejde a moc je taky nebaví. Já bych možná i vařila, kdyby mi to šlo, pak by mě to možná i bavilo, ale já jsem takové menší jelito.. nešika...kazisvět, jak mi ráda přezdívá babička, takže ne-e.
Nejoblíbenější jídlo je smažák, hrancle a kečup k tomu. Bomba plná kilojoulů, ale mňamka. Pak si říkám, že bych si místo toho mohla dát nějaký salát nebo těstoviny, ale vždycky, když v tom jídeláku vidím smažák, tak neodolám..
3. Vysněné povolání?
Těch bylo! Ze začátku letuška, pak právnička, spisovatelka, psycholožka, překladatelka. Momentálně se držím všech kromě té letušky, neboť jak jsem byla na leteckém dnu a proletěla se v letadle, bylo mi maličko nevolno a jenom silou vůle jsem veškeré své zkonzumované potraviny udržela v sobě. Nejvíce mě láká ta psycholožka.
4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?
Ovládám, dá se říci, fakt dobře němčinu a angličtinou bych se dorozuměla. I když patřím mezi ty nejlepší ve třídě, (Proč se nepochlubit, že?) musím se ještě hodně učit. Chtěla bych se umět dorozumět španělsky, francouzsky a italsky. Tyto jazyky mi přijdou hrozně hezký!! Já si nemůžu pomoci, ale fakt se mi líbí. Takže tak. Dříve jsem se chtěla naučit ještě čínsky, ale jelikož jsem tady v lázních potkala kluka z Číny a ten mi řekl, kolik má vlastně čínština znaků, vzdala jsem to.
5. Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za makeup? (Tady nechám ten makeup.)
Pro radost utrácím hodně za oblečení a šperky, hlavně náušnice. Jelikož jsem ten typ člověka, co hodně věcí ztrácí nebo ještě více rozbije, musí si kupovat náušnice nebo něco podobného častěji než ostatní, jelikož mu brzo dojdou. Abych to upřesnila. Mně se neztrácejí náušnice, ale spíše ty uzavírátka. A pak je mi to na prd.
A taky dost utrácím za vybavení penálu. Pastelky, fixy, zvýrazňovače, propisky, všechno! Nejvíce ale zbožňuju bombičková pera. Od září jsem si jedno chtěla koupit. Nemám ho doteď. Nevím, proč jsem si ho nekoupila. Nějak jsem na to zapomínala, pak jsem neměl čas, a teď ho už stejně nebudu potřebovat, ale nejspíše si ho koupím. Jen tak, pro radost.
6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?
Jop, to mi opravdu jde. Jelikož jsem v lázních od jedenácti, mám se seznamováním jisté zkušenosti. Chci říct, že jakmile přijedete poprvé do lázní, nikoho tu neznáte. Lidi tu už mají vytvořené přátelstv, určité skupinky. Vy si buď vytvoříte vlastní skupinku nebo se do nějaké skupinky nenápadně vetřete. Teď, když jsem tady již po šesté, to pro mě není už žádný problém. Vždy, když přijedu, tak tu někoho znám. Dotyčný mě seznámí s ostatními a je to. A zjišťuji, že mě mají lidi jaksi rádi. (Což je super.)
7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?
Tak to je jasný. Já miluju čtení knížek. I když to tak nevypadá. Myslím si, že jsem o tom někdy něco napsala, ale to je snad jasné, ne? Čtu i blogy, ne, že ne, ale knížky jsou knížky. Na ty nic nemá. A pak vůně takových starých, to je boží. Máme ve městě knihovnu, a tam, jestli se tak mohu nazvat, jsem dost častý návštěvník. (Teď jsem si vzpomněla, že musím ségře napsat, aby mi tam vrátila knížky,neboť nechci, abych tam měla jakýkoli poplatek.)
8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?
Nejhorší vlastnost je lenost. Ale maximální lenost. Já jsem nechutně líné stvoření, to se musím přiznat. I když mám hodně koníčků, fotbal a tak, ale to jsou věci, které mě vážně baví! Uklízení a podobné příšernosti? Ne-e.
A nejlepší? Dokážu asi lidi vyslechnout. Poradit jim, i když sobě bych tak parádně neporadila. Dokážu se vcítit do jejich situace a prostě tak..
9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost?
Ehm? Večer se chodit bavit mezi lidi? Ukážu vám to na jednoduchém a krtákém rozhovoru s mou mamkou:
,,Mami, můžu jít večer ven?"
,,Ne."
Pochopili? A to ke všemu, kdybych možná bydlela ve městě, kde je kam jít. Né. Já bydlím ve vesnici s 50 obyvateli a jsem ráda, že tu dvakrát za den zní kaplička, jinak bych z toho ticha nejspíše ohluchla. Ne, že by se mi tady nelíbílo, ale je tu až moc velká nuda.
Takže to bude asi ta komorní společnost.
10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?
Do školy. Jednoduché. Když se mi nechce učit, jdu na blog a projíždím blogy, píšu, vymýšlím nový článek. Kdybych se více učila, měla bych lepší známky, vím. Ale když se lenost a závislost na blogu spojí, učení pro vás přestane existovat, veřte mi. Nebo pak do různého vyrábění a pomáhání s domácností mamce. Nojo, tohle jsem fakt napsala já. Tvor, který toto nesnáší.
Jop, tak jste se o mně dozvěděli více. Nevím, zda vám to k něčemu bude, ale mně se tam nápad zalíbil, a tak jsem napsala TAG. A tak vybízím všechny, aby se k TAGU přidali. Nemusíte psát o blogu, pište o všem možným. Je to jen na vás. A teď přišla má chvilka! Yahoo! Možná se na to vybodnete a řeknete si, že je to pitomost, ale udělali byste mi véélikou radost. Mohli by třeba tento TAG z prachobyčejné nudy napsat:
 • Taj
 • Tess
 • N.
 • Couturiere
 • Hewkii
 • Nell
Tak zas někdy,
Maruška

CONVERSATION

6 komentářů:

 1. 1. Ja už ani televíziu nepozerám, všetko sťahujem do noťasa. Aj filmy, veď toľko reklám, kto to má vydržať?!
  2. Varenie je niečo, čo som sa vždy chcela naučiť, a už dokonca dokážem uvariť ryžu, čo je asi vrchol mojej kariéry.
  Nerob tu chute! -.- ja najviac milujem ázijskú kuchyňu, či už indickú, čínsku... zjem všetko.
  3. Mojim prvým vysneným povolaním bola krasokorčuliarka (to som ešte pozerala WITCH a mala som rada Corneliu :DD). Ale na letušku by som sa nikdy nedala, aj keď mi nebýva zle, bála by som sa riskovať vlastný život.
  4. Mám to vpodstate tak ako ty, od prvej triedy som mala angličtinu a od piatej nemčinu (ktorú nejako extra neobľubujem, ale človek nikdy nevie), ale chcem sa ešte naučiť nejaký jazyk z trojice taliančina, francúzština, španielčina. Vždy to doteraz vyzeralo na francúzštinu, potom mama chvíľku chcela aby to bola taliančina a potom začala hovoriť niečo o kríze a situácií v štátoch a už máme z toho všetci guláš. Chcem vedieť aj po rusky (nepýtaj sa prečo. neviem. :D) a po japonsky. Vždy som chcela vedieť čo najviac jazykov, veď ako sa hovorí: Koľko jazykov vieš, toľko krát si človek.
  5. Za normálnych okolností by som napísala, že utrácam za knihy, ale tie mi platí teraz otec, takže to mám asi zhruba tak ako ty.
  6. Ja som so zoznamovaním tiež nikdy nemala problémy, som hyperaktívna a taká mierne šialená, niektorí ma nenávidia, iní zbožňujú.
  7. My akurát dnes ideme do knižnice, už od januára sme tam neboli, to bude super pokuta. :DD
  8. To máme presne rovnako, najhoršia lenivosť a najlepšia empatia. Niekedy ma až štve, ako rozumiem ľuďom. :D
  9. :DDDD
  10. Asi tak... Blbý blog, blbá lenivosť (mám samé jednotky na vysvedčení, ale aj tak som mohla mať lepšie známky) :D

  Nepísala si na to náhodou recenziu? Lebo viem, že u niekoho som si prečítala recenziu na tú knihu a hneď som si ju pridala do wishlistu. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo, psala jsem na to recenzi. :D

   Delete
 2. Poslala mi to kamarádka na dobrou noc. :D prý to dobře uspává :D

  ReplyDelete
 3. Zkouška komentáře xD.

  ReplyDelete
 4. Já taky neběhám xD.
  Cizí jazyky jsou fajn, kdyby s mi chtělo, tak bych se taky nějaký naučila xD.
  Víš co? udělám ti radost a až příjdu domů, tak to taky vyplním xD.

  ReplyDelete
 5. Super.:-D Hmm, s tou leností to mám podobný.:-)

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)