TAG: 15 divných věcí o mně.

Hélou guys!
Ano, přiznávám, jsem opičák. Zase. Ale co naděláte? Nic. Takže by bylo i zbytečné něco namítat, i když jste to zrovna neměli v plánu. Tak.. Jdeme na ten TAG. Už jsem jednou jeden měla. Jestli by vás prachobyčejně zajímaly věci o mně, tak ho naleznete ZDE.


1. Jaká je tvá přezdívka, kterou používá tvá rodina?
Všechno začalo Ferdou. Nevím ani proč. Mamka se jednoho jarního dne rozhodla mi tak říkat. (Né, fakt netuším, jak tato přezdívka vznikla.) Důležité je, že už mi tak neříká. Babička mi říká sluníčko, neboť jsem se údajně hned začala smát, jak mě položili do postýlky. Taťka mi říká obdobně, akorát v němčině- Sonnenschein. Jinak je to stejný, jako u všech jiných Marušek: Maruška, Mári, Mařka, Mařena, Marienka... Nesnáším ale, když někdo u mého jména- Maria- prodlouží první samohlásku.

 • Zní to příšerně.
 • Když na mě někdo volá ,,Mário", tak to zní, že bych byla ten mexický instalatér, strýček Mário.
 • Prostě se to tak nevyslovuje.
2. Jaký máš zlozvyk?
Koušu si nehty. Jop, přesně tohle dělám. Vím, že se to někomu může zdát nechutné, netvrdím, že není, ale pozor! Postupně se toho zbavuji, opravdu! Když si tedy nalakuji nehty, jinak ne. Ale teď je mám nalakované. Jsem šikula... Jinak si hrozně sahám do vlasů. Pak se divím, že se mi mastí, ale prostě jak mám tu patku, nebo něco v tom stylu, tak si ji neustále přehazuji, a dělám to hlavně, když jsem nervózní. Jednou při  zkoušení z němčiny jsem to udělala asi 20x. Holky mi to počítaly..

3. Máš nějakou fóbii?
Tak v tomhle zůstávám tradiční. Pavouci, hadi, žraloci a výška. Moje čtyři nejhorší noční můry. Jakmile se někde objeví pavouk v mé blízkosti, do pár vteřin čekejte hlasité a hysterické řvaní. (Tak možná malinko přeháním, ale je to tak.)

4. Jakou písničku si nejraději zpíváš?
To záleží na tom, jakou písničku mám momentálně v oblibě. Většinou jsou to takové ty hity, dost chytlavý. Jinak si zpívám kde co. Všechno možné. Mě zpívání totiž náramně baví. Ještě umět zpívat a je to úplně ideální.

5. Co tě dokáže vytočit?
Mí sourozenci a když má mamka špatnou náladu. To totiž, jakmile řeknete cokoli, je to špatně. A jeden bod od jedničky.

6. Řekni jednu věc, kterou děláš, když jsi nervózní?
Hrabu si do vlasů. Jak jsem psala.

7. Na které straně postele spíš?
Na obou. Já se vždycky tak nějak jako žába roztáhnu, ruce a nohy od sebe, zabořím hlavu do polštáře, a spím.

8. Jaké pití si objednáváš v restauraci/baru? 
V restauraci si objednávám většinou vodu. Je jedno jakou. Když jsem s  mamkou, tak nepřipadá žádný alkohol v úvahu. Vlastně ani když jsem sama, protože by mi ho neprodali. Ale normálně mám hodně ráda frisco. A to mi, prosím, někdy koupí i mamka!

9. Jaký byl tvůj první plyšák a jak se jmenoval?
Tak to si nepamatuju, bohužel. Já jich měla hrozně moc, ale jestli to smím počítat tak od jedenácti, tak to byl plyšový pejsek, kterého jsem pojmenovala Formi. Myslím, že jsem na předchozím blogu psala, proč jsem ho tak pojmenovala... Zkrátím to- když jsem hrála fotbal ještě s kluky, hrozně moc se mi líbil náš brankář.

10. Jaké kosmetické pravidlo doporučuješ a sama ho provozuješ?
Ehm, tak to fakt nemám páru, jaký pravidlo to je. Je to spíše taková rada. Večer se dámy pořádně odličte, neboť ráno vypadáte jak strašáci do zelí, a dělají to jenom kur**. Jak mi jednou řekla mamka. Tak to bude nejspíše ono.

11. Jakým směrem stojíš ve sprše?
Já stojím směrem ke sprše. Nevím, jestli je to sever, ale zkusím to zjistit, opravdu. Ale já se tak nějak po čase otáčím, ani nevím proč.

12. Umíš něco zvláštního se svým tělem?
Ani ne. Jenom ho umím ničit. A to pořádně. (Ne, nejsem žádný úchylný masochista. Jenom extrémně nešikovná.)

13. Které je tvoje nej nezdravé jídlo?
Smažák, hranolky, hambáč, cheeseburger, kýbl z KFC...

14. Jakou frázi nejčastěji používáš?
Tak těch je víc. Když si vzpomenu na Mary Poppins, tak je to:  superkalifradžilistikexpijalidózní (Ano, umím to vyslovit.) Jinak místo jo říkám jop.

15. V čem spíš?
Já spím ve vytahaných tričkách a klučičích trenýrkách. Košilky a pyžama na mně moc nenajdete, ale jednou jsem měla takovéto pyžamo podobné kombinéze. Zabralo vždy hrozně času, než si to sundám, když jsem potřebovala na záchod.


CONVERSATION

8 komentářů:

 1. Mně nemaj, jak říkat. Ale taky moc nemusím, když mi někdo říká Néll. Je to děsný :D
  Taky si koušu nehty..no, tak trochu. A taky mi vždycky pomůže, když si je nalakuju. Nebo když je mám špinavý :D
  Když jsem měla taky tu patku nebo co, taky jsem to pořád dělala. Dneska si ty vlasy spíš strčím za ucho. Při zkoušení spíš podupávám nohou :D
  Já se teda pavouků ani hadů nebojím (asi je to tím, že jsem jaksi neměla příležitost se s nimi potkat v nebezpečí), ale ze žraloků fakt strach mám a z výšky docela taky. Spíš mi vadí, když jsem ve výšce a vidím po sebe, třeba když stojím na skleněné podlaze. (proto v Brně nechodím na Masaryčce do Baťi:D )
  Ale jinak mám fóbii ze stísněných prostorů, fuj, nesnáším je!
  Já si většinou pobrukuju skladbu, kterou hraju na klavír. Ale jinak si zpívám něco od Lany :3 (když jsem sama, před lidma radši ne, pak si s nimi chci třeba povídat, a když by ohluchli, nebylo by to moc jednoduchý)
  Jojo, sourozenci vytočit dokážou. Mě vytočí hlavně to, když se o něco strašně snažím a v poslední chvíli se to zvrtne.
  Taky spím tak nějak jako ty. A nebo úplně stočená do klubíčka, podle teploty.
  Taky většinou vodu. Nebo mám ráda džus s vodou, takový to, jak se jich vždycky zeptám, jestli by mi to náhodou nezředili do půllitru. A když jedeme na kole a zastavíme se v hospodě, vždycky beru točenou Kofolu.
  Hahaha, to pyžamo jsem měla taky. Ano, zabere to fakt hodně času :D

  ReplyDelete
 2. Moje oblíbená fráze je: ,,No to by byla společenská sebevražda!" :D
  Fakt to umíš vyslovit jo? :D Vždyť já to nedovedu ani přečíst! :D

  ReplyDelete
 3. Taky jsem si říkala, že jsem nějaká zaneprázdněná. :DDd Tenhle týden ale hodlám chodit jen na trénink a vracet se domu nejpozději v 8h :D
  To víš, kamkoli přijedu, žraloci odplouvají :D

  ReplyDelete
 4. Ferda? :-D :-D
  Vážně Ferda? :-D
  Tak tohle jsi mi neměla říkat... :-D :-D

  ReplyDelete
 5. Mě táta začal říkat mrňousku :D Nějak doteď nechápu proč když mi je 16, ale prej to je, protože jsem z rodiny už jediný "dítě" všichni jsou dospělý už i bratr :D
  Taky se bojím pavouků já se jednou málem udusila zubník kartáčkem :D Jsem si čistila zuby viděla jsem velkýho pavouka a začala jsem ječet :D
  Christina Perry dokonalá písnička :)
  Já když jsem nervozní hraju si za zaády s rukama nebo překřížim nohy :D
  Můj první plyšák ? Jak si to mam pamatovat ? :D Ale pamatuji si, že když jsem byla malá nevím kolik my bylo jsem šla na propíchnutí uší tak mi mamka koupila méďu a vždycky když jsem byla nemocná měla jsem ho u sebe a jak se jmenoval to fakt nevím :D
  Já spim v pyžamu po bráchovi :D Už je mi, ale krátký :D

  ReplyDelete
 6. Mně doma říkají bobino. Je to příšerný, nesnáším to! :D Taky si pořád hrabu do vlasů. Hlavně když jsem venku, tak si pořád dávám pryč z obličeje tu patku (nebo jak to nazvat). Jo a nejvíc jsem se smála, jak si napsala, že spíš jako žába :D Dokonalý přirovnání :D
  Překvapilo mě, že znáš Christinu Perri. Nikdo z mýho okolí jí nezná. A tahle písnička je skvělá! :)
  S pyžamem to mám podobně. Já košilky a pyžama nesnáším. Spím ve velkých klučičích tričkách.

  ReplyDelete
 7. 1. No to se ti ani nedivím, zní to příšerně xD.
  7. Jak velkou máš hele postel?xD
  9. To je roztomilé ^_^ .
  12. Ted' si připadám příšerně xD.
  14. To neumím ani přečíst ty jo xD.
  15. Ted' spím, asi v něčem podobným xD.

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)