Ann Nelsonová

Ale no tak, přátelé...

Oblíbená fráze jedné elegantní Pražačky, kterou jsem poznala v lázních. Chtěla, abych o ní napsala článek. Ne, to spíše já jsem se tak rozhodla, neboť jde o dost zajímavou osobu, kterou potkáte maximálně dvakrát za život. já to štěstí/smůlu měla.
Ann Nelsonová nesnáší, když se její příjmení čte jinak, než by mělo. Obyčejní smrtelníci, ku příkladu já, vysloví její příjmení jako [nelznová]. Pozor, to je chyba! Čte se úplně normálně, jak se píše. [nelsonová] Její elegantní a vskutku chytrá maličkost zbožňuje hru na kytaru a nesnáší, když ji někdo přerušuje. Umělecká duše, která v ní opravdu třímá, a je na mé poměry až moc velká, (To za mě mluví jenom závist) nemá ráda, když se někdo přetvařuje. Upřímnost jí nechybí. V životě jsem nepotkala upřímnějšího člověka, než je ona. Její časté rasistické poznámky, kterých si později přestanete všímat, jsou kolikrát dost komické a její smysl pro humor se po většinu času někde toulá. Někde hodně daleko... Hodně daleko.Tato míšenka má předky v Guyaně. Docela mě mrzí, že neumí jazyky, kterými se tam mluví. (kreolštinahindštinaurdština) Ráda bych se naučila alespoň nějaké základy. Umí výborně anglicky, ve škole patří mezi
nejlepší a dozvěděla jsem se, že se mě bála, což dost dobře nemůžu pochopit.
Když ji opravuji v gramatice, neustále mě upozorňuje, že mluví obecnou češtinou, na rozdíl ode mě, která mluví spisovně. Taky ji vytáčí, když se někdo předvádí.
Něco byste o Ann měli ještě vědět. Nemá ráda, když se jí říká Ann, a opravdu se neumí, opakuji neumí, chovat nenápadně. Její rádoby nenápadná gesta jsou nápadnější než Obama v Praze, a její nenápadné protočení očí je nenápadné asi jako hlasité zvolání: ,,Pozor, protáčím oči."
Jinak je to ale milá osůbka, s kterou se výborně debatuje. Rozhodly jsme se pojmenovat spřízněnými dušemi, neboť si rozumíme. Skoro ve všem.
Byla tu jedna věc, kterou Anička nechtěla tady v lázních tak úplně pochopit. Ne, že by ji nechtěla pochopit, ona ji zkrátka a dobře nepochopila. Ale zase měla pravdu, jako vždy. (Ano, byla to blbost, přiznávám, ale ty víš, jak na tom jsem.)
Nejvíce mě potěšilo, že si založila blog. Opravdu. Kdykoli přijede do lázní někdo nový, automaticky se ptám, zda nemá náhodou blog. Anička ho taky neměla. Ovšem! Teď ho má. SEM  byste mohli zavítat, protože tento blog bude, dle mého názoru, opravdu dobrý. A víte proč? Protože Anička je, prosím, na Keplerovi!
Aničko, doufám, že článek pro tebe nebude zklamáním. A když jo, tak už jsem stejně doma a ty mi nemůžeš nic udělat. A musíme se sejít. Máš přeci mou knížku...
Přemýšlela jsem nad tím, že začnu psát články v tomto stylu. O lidech. Tyjo, docela mě to bavilo. Tákže se těšte na další!

14 comments:

 1. Páni, nechceš se dát Maruško na psychologii? Tohle je fakt skvělý článek.
  A jen tak mimochodem, kolik lidí už si přesvědčila, aby si založili blog? Já už se v tom začínám docela ztrácet.:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na psychologii? Přemýšlela jsem o tom, ale jak to napadlo tebe? :)
   Dekuju :)
   Přesně dva lidi si ho založili. Já vím, že to není bůhvíjaká sláva, ale já jsem se svými přesvědčovacími metodami spokojená!

   Delete
  2. No tak takový rozbor osobnosti.:-)
   Fakt? Jenom dva? Já, Nelča, Ann a podle mě ještě jedna holka z lázní, nebo ne?

   Delete
 2. Vážně skvělý článek. :D přála bych si taky napsat něco podobného, ale jaksi taksi na to nejspíš nemám. :/ :D Převážně duševně. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaksi taksi na to nemáš? :D Ale houby, každej na to má, jenom potřebuje toho člověka dost dobře pozorovat a pochopit. Což se mi docela povedlo. :D
   A Jaksi taksi mají jednu dóst dobrou písničku... Jooo! Optimista se to jmenuje! :D

   Delete
 3. Úplně jsi mi připomněla, jak jsme na střední (na psychologii) psali charakteristiky kamarádů :-) Napsala jsi to moc hezky.
  Jo a konečně mám nafocené ty rukavičky, o kterých jsem psala u sebe na blogu (jsem to já z http://liitokala.blog.cz/, taky jsem částečně emigrovala :-)).
  Fotky jsou tady: http://my-forgotten-world.blogspot.cz/
  (To není reklama, já jsem to slíbila!:-))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já už si vzpomínám! Tyjo, tak doufám, že až teď nastoupím do prváku, tak budu psát ještě lepší! :)
   Rukavičky jsou moc pěkné! Sama bych to nezvládla, takže palec nahoru! (y) Mám otázečku. Jak u tebe můžu komentovat články? :) Nemůžu na to přijít...
   A díky, že jsi ten slib dodržela. :)

   Delete
  2. Děkuji moc ještě jednou za pochvalu:-)
   Zkusila jsem si tam napsat komentář a pak to rychle smáznout, mělo by to fungovat. Normálně, když se rozklikne ten článek, tak úplně na konci je okno na komentář. Jednou se mi teď stalo, že se tam potvora nezobrazilo, na to stačí načíst znova stránku. Jinak na žádný jiný fígl nemůžu přijít:-)

   Delete
 4. No, až budete psát ve škole charakteristiku lidí, s ničím si nelámej hlavu a prostě přepiš tenhle článek. Kámo, nechápu, jak jsi to dokázala napsat (nic ve zlým, prostě závist).
  Já myslím, že je milá, taková zajímavá, jestli se to dá říct o člověku, aby to nevyznělo blbě :)

  ReplyDelete
 5. Ale nie, náhodou sa ti to celkom slušne rozrástlo. :D
  Bŕ, daj Nutellu pred môjho otca a vydrž tie jeho pohľady štýlu: "Nenič svoje zdravie."
  Instagram, fandom účty, keď si dáš do vyhľadávača v aplikácií fandom, divergent, hunger games, to ti nájde celkom dobré účty, neboj sa, a aj z WHI.
  Ale ten design je fakt pekný! :)
  Pripájam sa ku všetkým, mala by si ísť na psychológiu, takéto odborné posudky ľudskej bytosti, to je talent. *závisť* :D

  ReplyDelete
 6. Pozor - mám novinku! Ne, nezblázním se, zrovna dorazil taťka a donesl mně asi pět knížek, haha.
  Děkuju za tipy na knížky. Případ trhače jahod si snad přečtu, rozhodně ho dávám do seznamu. Pijou mi krev zní taky dost dobře, navíc to mají v knihovně vedle mýho baráku :D, takže to beru. Škola noci mě moc neláká. Ale jinak díky :)

  ReplyDelete
 7. Ty lázně byly celkem slušná sbírka zajímavých lidí, co? :-)
  Guyaně se mluví hindsky? :-O
  Seš si jistá? Guayana leží někde v Jižní Americe (pokud se nepletu) a hindština je jedním z indických národních jazyků... ...to je trochu podivné. :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo, setkáš se tam někdy s takovými exempláři, že se divíš, kde se to bere. :)
   nojo! Našla jsem to na wikipedii, teda doufám. Jo, fakt se tam tak mluví. Co tak čtu... V Guyaně je používaná jako menšinový jazyk, a blah, blah, blah. :)

   Delete
 8. To je hezké :). Vypadá jako takový ten milý člověk, kterého jsem vždycky chtěla poznat, ale nikdy nepoznala :( xD.
  Musíš jí vzkázat, že jsem její příjmení naporpvé přečetla hned sama dobře :3.
  Nebo, jak tak koukám, ty uděláš blogovou revoluci xD.

  ReplyDelete

Děkuji za každý komentář! :)